Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
-2C
Pon
-2C
Wt
-4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaWakacje z SLD
Wakacje z SLD

Wakacje z SLD ()

"Wspólne wakacje w Bydgoszczy" to inicjatywa radnych SLD, polegająca na zorganizowaniu sześciu pikników dla dzieci na bydgoskich osiedlach.

Na zdjęciu: O swojej inicjatywie radni poinformowali podczas porannego briefingu prasowego.

Fot. Stanisław Gazda

Samorządowcy SLD, dostrzegając jak wiele dzieci pozostaje na wakacjach w domach,  postanowili zorganizować dla nich „Wspólne wakacje w Bydgoszczy”.

W organizację przedsięwzięcia Radnych Miasta Bydgoszczy: Ireneusza Nitkiewicza, Jakuba Mendrego, Tomasza Puławskiego, Magdaleny Krysińskiej, Jana Szopińskiego i Kazimierza Drozda, włączyli się wiceprezydenci Bydgoszczy: Anna Mackiewicz i Mirosław Kozłowicz.

-Będą to pikniki na sześciu bydgoskich osiedlach – informuje Jakub Mendry – podczas których zachęcimy dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy z wieloma atrakcjami: dmuchańce, wata cukrowa, wspólne malowanie wielkiego obrazu, konkursy, zabawa z alpakami itp.

Pierwszą dzielnicą, która zagości akcję „Wspólne wakacje w Bydgoszczy” będą Wyżyny. Piknik zorganizowany zostanie 18 lipca w godzinach od 16.00 do 19. 00 przy „Modraczku”. Kolejnymi osiedlami będą: Fordon, Wzgórze Wolności, Górzyskowo i  jedno osiedle wybrane przez mieszkańców.

Wybór osiedli jest nieprzypadkowy. One mają swoich przedstawicieli w Radzie Miasta Bydgoszczy. Osiedlowe pikniki. oprócz formy zabawowej, w założeniu organizatorów powinny też spełniać rolę integracyjną mieszkańców ze sobą i z radnymi. Być okazją do rozmów z wyborcami, wymiany uwag, poglądów, dzielenia się wnioskami, oczekiwaniami.

– To także pokazanie innego wizerunku polityka – wyjaśnia Tomasz Puławski – że to nie tylko ten, który się kłóci, bierze „za nic” pieniądze, ale także ten, który wychodzi do mieszkańców, widzi ich problemy, jest zawsze dla mieszkańców i z mieszkańcami.

Terminy kolejnych osiedlowych festynów podane zostaną w formie mini-plakatów na klatkach schodowych domów na bydgoskich osiedlach.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail