Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeWażna ulica w Solcu Kujawskim przebudowana. Pieniądze dała unia
zdw_23stycznia_solec
20.11.2015 | 10:04

Ważna ulica w Solcu Kujawskim przebudowana. Pieniądze dała unia

Na zdjęciu: Ulica 23 Stycznia zyskała nową nawierzchnię.

Fot. ZDW

W Solcu Kujawskim zakończyła się przebudowa ulicy 23 Stycznia. To istotna arteria biegnąca przez miasto w osi północ – południe.

Ulica znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 249 biegnącej od skrzyżowania z drogą krajową numer 10 aż do odcinka na terenie miejscowości Czarnowo po drugiej stronie Wisły (występuje tu nieciągłość drogi z uwagi na brak przeprawy). Jednym z jej elementów jest właśnie ulica 23 Stycznia łącząca na terenie Solca Kujawskiego główny plac miasta z okolicami dworca kolejowego.

Dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego udało się ją przebudować jeszcze przed końcem bieżącej perspektywy finansowej. Drogowcy wzmocnili konstrukcję ulicy, wykonali nową nawierzchnię, a także wyremontowali chodniki i zainstalowali nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury. – Całe przedsięwzięcie było konsultowane z władzami gminy – podkreśla Mirosław Kielnik, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Remont 320-metrowego odcinka rozpoczął się w sierpniu. Prace kosztowały 1,3 miliona złotych. Wykonała je firma Eurovia. Według ZDW, dziennie ta trasą przejeżdża niemal 3,5 tysiąca samochodów.

Powiązane treści