Wiatr: 1km/h SSW
H 5 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWażna wygrana Łuczniczki. Olsztyn wyjechał bez punktów
Siatkówka - Bydgoszcz-Olsztyn - LG (17)
23.01.2016 | 19:39

Ważna wygrana Łuczniczki. Olsztyn wyjechał bez punktów

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki pokonali w sobotę AZS Indykpol Olsztyn.

W sobotnim meczu PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli ważne zwycięstwo nad AZS-em Indykpolem Olsztyn. Dzięki wygranej bydgoszczanie zachowali szanse na poprawę lokaty w tabeli i odskoczyli niżej notowanym zespołom.

I set początkowo był wyrównany. W połowie partii dzięki dobrym serwisom Michała Ruciaka bydgoszczanie zdołali odskoczyć i na przerwę techniczną zeszli z prowadzeniem 16:12. W kolejnych akcjach zdołali jeszcze powiększyć przewagę i ostatecznie triumfowali do 16.

Drugi set miał podobny przebieg, lecz tym razem na korzyść olsztynian. Co prawda bydgoszczanie prowadzili w początkowych fragmentach, ale przyjezdni zdołali wyrównać (10:10), a następnie wyjść na prowadzenie. Do końca seta pilnowali korzystnego rezultatu i po dwóch partiach mieliśmy remis.

Następne sety – ku uciesze miejscowej publiczności – potoczyły się po myśli bydgoszczan, którzy szybko budowali niewielką przewagę, a następnie skutecznie jej pilnowali. Wygrali do 21 i do 17, a w całym meczu – 3:1. Dobre spotkanie rozegrał najlepiej punktujący w bydgoskich szeregach Kevin Klinkenberg, zdobywca 17 oczek. Niewiele mniej – 15 – zanotował Jakub Jarosz.

Dzięki sobotniej wygranej bydgoszczanie, zajmujący dziewiąte miejsce, zbliżyli się do AZS-u na trzy punkty. Nad dziesiątą Politechniką mają już cztery punkty przewagi. W następną sobotę podopieczni Piotra Makowskiego zmierzą się na wyjeździe z Cerrad Czarnymi Radom.