Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWczorajsza ulewa dała się we znaki mieszkańcom Bydgoszczy. Trwa usuwanie skutków
platschregen-393591_1280
15.07.2016 | 12:53

Wczorajsza ulewa dała się we znaki mieszkańcom Bydgoszczy. Trwa usuwanie skutków

Na zdjęciu: Deszcz padał wczoraj przez niemal cały dzień.

Fot. wolny dostęp

Opady deszczu towarzyszyły nam wczoraj przez niemal cały dzień. Nie zabrakło również silnego wiatru. Połączenie tych dwóch zjawisk atmosferycznych sprawiło, że niezbędna była niejedna interwencja strażaków. 

Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Bydgoszczy odnotowało wczoraj ok. 70 zdarzeń związanych z wiatrołomami. Jednak wciąż przyjmowane są zgłoszenia o powalonych drzewach i złamanych konarach.

Z wczorajszymi opadami nie poradziły sobie studzienki kanalizacyjne. Niektóre z nich wybijały. Szczególnie widoczne było to na Placu Kościeleckich. Gromadząca się woda utrudniała przejazd kierowcom, a w niektórych miejscach drogi były całkowicie zablokowane. Tak było w przypadku przejazdu pod wiaduktem przy ul. Brzechwy w Bydgoszczy, który został zalany. Dopiero dzisiaj po godz. 11:00 udało się przywrócić ruch na tej drodze. W niektórych miejscach trwa jeszcze usuwanie skutków ulewy. Oprócz ulic zalewane były również piwnice oraz budynki.

Czy dzisiaj czeka nas powtórka z wczorajszego dnia? Zobaczcie przewidywania synoptyków KLIK

Z powodu nawałnic, do których ostatnio dość często dochodzi w Bydgoszczy, strażacy muszą znacznie częściej interweniować. – W tym roku jest o ponad 500 zdarzeń więcej niż w tamtym roku – informuje przedstawiciel Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Jednak podobnej pogody, jak ta wczorajsza, możemy spodziewać się jeszcze w te wakacje nie jeden raz.

Powiązane treści