Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWe wtorek uroczyste powołanie wojewodów. W tym gronie – Mikołaj Bogdanowicz?
Mikołaj Bogdanowicz
07.12.2015 | 20:59

We wtorek uroczyste powołanie wojewodów. W tym gronie – Mikołaj Bogdanowicz?

Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, kto zasiądzie na fotelu wojewody kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Mikołaj Bogdanowicz ma 34 lata. Pełni funkcję zastępcy burmistrza Kruszwicy.

Fot. Golden Line

Jest oficjalny komunikat z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – we wtorek o godzinie 10:30 w sali imienia Tadeusza Mazowieckiego premier Beata Szydło powoła nowych wojewodów. Niemal pewnym kandydatem na reprezentanta rządu w regionie kujawsko-pomorskim jest Mikołaj Bogdanowicz.

Niemal, bo oficjalnego potwierdzenia tej informacji media nadal nie otrzymały. Urzędnicy KPRM, z którymi rozmawialiśmy w poniedziałkowy wieczór, ograniczyli się do informacji, że „lista wojewodów zostanie rozesłana w trakcie wtorkowej uroczystości”. Swojej nominacji nie komentował w ciągu dnia także sam Bogdanowicz, twierdząc, że choć rozmowy miały charakter „formalny”, to końcowa decyzja „nadal nie zapadła”.

Tyle że wobec niewielkiej ilości czasu do uroczystości i braku innych nazwisk na giełdzie kandydatów, 34-letni zastępca burmistrza Kruszwicy jest murowanym faworytem w wyścigu o schedę po Ewie Mes. Mikołaj Bogdanowicz miał pozostawić w pokonanym polu dwóch bydgoskich polityków – Marka Gralika oraz Tomasza Regę.

Jedynym zagrożeniem mogłaby być decyzja o „zesłaniu” do regionu kogoś z centrali Prawa i Sprawiedliwości. Z naszych informacji wynika jednak, że władze rządzącej partii oczekiwały od regionalnych struktur wyznaczenia konkretnych, popieranych w terenie kandydatów. I taką kandydaturę, choćby w osobie Bogdanowicza, otrzymały.

Powiązane treści