Bydgoszcz
14C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 14 • L 14
27C
Pt
12C
Sob
19C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaŚwiecieRozrywka i kulturaWeź udział w ekstremalnej zabawie – konkursie cięcia lodu!
cięcie lodu_1200x800
20.01.2016 | 14:40

Weź udział w ekstremalnej zabawie – konkursie cięcia lodu!

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wycinać bryły lodu o wymiarach 30 x 60 cm (tolerancja ± 5 cm), po upływie 15 minut uczestnicy zobowiązani są znieść wycięty lód na brzeg

Na zdjęciu: Wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wytnie 2 bryły lodu o ustalonych wymiarach

Fot. Witold Hryncewicz

Każdy pełnoletni może wziąć udział w konkursie cięcia lodu na jeziorze w Topolnie 23 stycznia (sobota) 2016 roku.

Organizatorami konkursu „Cięcie lodu – zima 2015/16” są: Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Sołectwo wsi Topolno i Sołectwo wsi Rudki.

Konkurs rozpocznie się 23 stycznia 2016 r. na jeziorze w Topolnie o godz. 11.00. Zgłoszenia – wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesyłać do 21 stycznia 2016 r. do godz. 18.00 na adres aborygeniznadwisly@wp.pl. W tytule maila należy wpisać „cięcie lodu” lub na adres: Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły ul. Sądowa 5; 86-100 Świecie.

Uczestników konkursu obowiązuje strój roboczy. Zaleca się, aby uczestnicy posiadali dodatkowe buty i spodnie do ewentualnego przebrania się. Organizatorzy zapewniają tradycyjny sprzęt do cięcia lodu oraz profesjonalne zabezpieczenie konkursu ze strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Grucznie i Wałdowie.

W ramach konkursu odbędą się 10-15 minutowe sety, w każdym będą brać udział dwie 2-osobowe drużyny. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wycinać bryły lodu o wymiarach 30 x 60 cm (tolerancja ± 5 cm), po upływie 15 minut uczestnicy zobowiązani są znieść wycięty lód na brzeg do Jury w celu zmierzenia tafli lodu. Wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wytnie 2 bryły lodu o ustalonych wymiarach. Za zatopienie sprzętu grozi dyskwalifikacja oraz obowiązek wyłowienia sprzętu.

Przewidziane są nagrody: pocieszenia dla wszystkich uczestników, nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych drużyn. Nagrodą główną będzie zapewniona degustacja „wody ognistej” (odpowiednio schłodzonej lodem z lodowni w Grucznie) przez wszystkie letnie weekendy (czyli od św. Jana do końca sierpnia).

.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści