Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 2
0C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWezwania do zapłaty wywołały poruszenie. ZDMiK(P) uspokaja
Wnętrze autobusu - LG
20.07.2016 | 13:32

Wezwania do zapłaty wywołały poruszenie. ZDMiK(P) uspokaja

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy tłumaczy akcję windykacyjną.

Na zdjęciu: Wezwania do zapłaty wywołały zamieszanie wśród pasażerów.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy postanowił ściągnąć od pasażerów należności za jazdę bez ważnego biletu. Akcja wywołała spore poruszenie wśród osób, które otrzymały wezwania do zapłaty.

Listy od centrum operacyjnego firmy Intrum Justitia otrzymało w ostatnich dniach wielu bydgoszczan, którzy mieli nie zapłacić mandatów za jazdę środkami komunikacji miejskiej bez ważnego biletu. Większość z nich w pierwszej chwili potraktowała doręczone pismo jako próbę wyłudzenia i trudno się temu dziwić. Zgodnie z danymi zawartymi w liście, podmiotem, który zlecił windykację było „ZDMiK w Bydgoszczy”. Uwagę zwrócił nie tylko brak litery „P”. Dyskutowano też o podanym numerze konta bankowego, kwestii wcześniejszego uregulowania długu oraz znalezionych w internecie artykułach o bezprawnych praktykach firmy.

We wtorek rano ZDMiKP postanowił wydać komunikat, aby wyjaśnić sytuację pasażerom. „Uprzejmie informujemy, iż od dnia 21.06.2016r. firma Intrum Justita Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Domaniewska 41, zgodnie z podpisaną umową, prowadzi na rzecz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy windykację należności za jazdę bez ważnego biletu w środkach komunikacji miejskiej. Konto bankowe zawarte w wezwaniach o nr: 71 1240 6452 1111 0010 5714 7393, jest kontem ZDMiKP utworzonym specjalnie w tym celu” – czytamy na stronie internetowej drogowców.

Powiązane treści