Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 16
20C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWiadomo, kiedy i gdzie odbędą się Juwenalia Bydgoskie!
Juwenalia 2017_Koncerty_SG (11)
23.04.2018 | 17:43

Wiadomo, kiedy i gdzie odbędą się Juwenalia Bydgoskie!

W tym roku czekają nas jedne, wspólne koncerty dla studentów.

Na zdjęciu: Koncerty w ramach ubiegłorocznej Blokady Łużyka.

Fot. Stanisław Gazda

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące wspólnej organizacji Juwenaliów Bydgoskich przez wszystkie bydgoskie uczelnie. Wiemy też, kiedy i w jakim miejscu odbędą się koncerty.

W zeszłym tygodniu podaliśmy pierwsze wieści odnośnie tegorocznego święta studentów. Środowisko akademickie zdecydowało się na powrót do idei jednej, wspólnej imprezy, za której organizację odpowiedzialny byłby podmiot zewnętrzny. W poniedziałek po południu pojawiły się pierwsze, oficjalne doniesienia na temat szczegółów Juwenaliów Bydgoskich.


CZYTAJ WIĘCEJ: Juwenalia pod znakiem jedności. Uczelnie planują wspólną imprezę [JUWENALIA W BYDGOSZCZY]


Wspólne koncerty w ramach Juwenaliów Bydgoskich będą punktem kulminacyjnym i podsumowaniem wydarzeń na poszczególnych bydgoskich uczelniach. W skład komitetu organizacyjnego weszli przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum UMK, Wyższej Szkoły Gospodarki i Akademii Muzycznej. Impreza odbędzie się pod patronatem marszałka województwa i przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Jej organizacją zajmie się poznańska fundacja Jeden Uniwersytet, która wybrana została w ramach otwartego konkursu ofert. 

Bydgoskie Juwenalia 2018 odbędą się w dniach 17-18 maja (czwartek i piątek) na terenie kompleksu sportowego Zawiszy przy ulicy Gdańskiej 163 – w ostatnich latach przeprowadzono tam koncerty organizowane przez studentów CM UMK. Na razie nie są jeszcze znani wykonawcy, którzy w maju wystąpią dla bydgoskich żaków.

Poza głównymi koncertami na Zawiszy, uczelnie planują też wydarzenia na swoich kampusach. Tak jak co roku, atrakcje będą czekać na studentów Wyższej Szkoły Gospodarki podczas imprez na kampusie WSG przy ulicy Garbary 2. W środę, 16 maja na terenie UKW przy ulicy Chodkiewicza odbędzie się tradycyjna Blokada Łużyka.

Powiązane treści