Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWiatr dał się bydgoszczanom we znaki. Powalił drzewo na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]
04.10.2016 | 20:22

Wiatr dał się bydgoszczanom we znaki. Powalił drzewo na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Skutki jesiennych podmuchów były widoczne w ścisłym centrum miasta. Uwiecznił je na swoich zdjęciach Bogusław Białas.

Zdjęcia: Bogusław Białas

Powalony fragment drzewa na Wyspie Młyńskiej niedaleko wejścia na most Jana Kiepury oraz konar, który utkwił w Młynówce – to tylko część skutków, które niosły za sobą wtorkowe silne podmuchy wiatru.

Przed godziną dziesiątą urzędnicy otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej latarni i zatarasowanym przejściu przez wyrwany fragment drzewa nieopodal budynku deptaku prowadzącego z Wyspy Młyńskiej w kierunku amfiteatru przy Operze Nova i bulwarów nad Brdą. Interwencyjnie trzeba było pociąć część gałęzi, aby udrożnić przejście w tym rejonie. Silny wiatr dał o sobie znać także kilkaset metrów dalej – w rejonie kamienic bydgoskiej Wenecji pływał spory konar.

We wtorek, wbrew pierwotnym prognozom synoptyków, w Bydgoszczy wiał silny wiatr – w porywach jego prędkość osiągała 60-70 kilometrów na godzinę.

Powiązane treści