Bydgoszcz
3C
Słonecznie
95% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 3
7C
Czw
9C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWicemistrzyni świata walczy o życie. Z pomocą ruszyli jej internauci
kinga_szweda_pomoc
25.09.2016 | 14:07

Wicemistrzyni świata walczy o życie. Z pomocą ruszyli jej internauci

Kinga Szweda ma na swoim koncie wiele trofeów. Ale przed nią najważniejsze jak dotąd zawody.

Na zdjęciu: Kinga Szweda jest funkcjonariuszką tucholskiej policji.

Fot. zrzutka.pl/kinga

Wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy, triumfatorka mistrzostw Polski. Na zdjęciach – zawsze uśmiechnięta, czy to w mundurze, czy prezentując okazałą muskulaturę. Kinga Szweda, funkcjonariuszka tucholskiej policji i triumfatorka wielu zawodów w fitness sylwetkowym, od dwóch miesięcy walczy z nowotworem żołądka.

Ma niespełna 31 lat. Od dziesięciu spełnia swoje marzenie – pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi, gdzie ostatnio zajmowała się sprawami nieletnich. Cztery lata temu rozpoczęła, za namową swojego chłopaka Mikołaja, treningi na siłowni. Rezultaty intensywnej pracy przyszły szybko – wygrała mistrzostwa Polski w kulturystyce i fitness, następnie mistrzostwa Starego Kontynentu, które odbyły się w Santa Susanna w Hiszpanii i wreszcie zajęła drugą pozycję na mistrzostwach świata w Kanadzie.

Ale życie zawiesiło jej poprzeczkę znacznie wyżej. Dwa miesiące temu usłyszała dramatyczną diagnozę – nieoperacyjne stadium raka żołądka. Kolejne wizyty w szpitalach i badania nie dawały szans na wygraną. „Polska rzeczywistość nie pozostawia złudzeń. Po wielu tygodniach walki w szpitalu odesłano ją do hospicjum” – można przeczytać na stronie zrzutka.pl, która stała się jej szansą na dalsze życie.

60 tysięcy złotych – tyle potrzeba było, aby sfinansować trzytygodniowy pobyt Kingi Szwedy w niemieckiej klinice, która ma podjąć się próby wyleczenia młodej policjantki. Jeszcze w sobotę na jej koncie znajdowała się niespełna jedna czwarta tej sumy. Ale z pomocą ruszyli internauci zgrupowani na portalu Wykop, o sprawie napisał „Fakt” i poinformowało Radio ZET. Efekt – w niedzielę niezbędna kwota została uzbierana z nawiązką. „MAMY TO KOCHANI !!!!!!! WOW WOW WOW” – napisał na Facebooku Mikołaj Kęsik, chłopak Kingi.

Nadal można wspierać akcję pomocy dla pochodzącej z Gostycyna funkcjonariuszki i sportsmenki – www.zrzutka.pl/kinga.

Powiązane treści