Bydgoszcz
17C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 17 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWiceprezes ZUS zatrzymany w Bydgoszczy. Jechał odwołać dyrektora
zus bydgoszcz
22.09.2016 | 20:17

Wiceprezes ZUS zatrzymany w Bydgoszczy. Jechał odwołać dyrektora

Na zdjęciu: Siedziba ZUS przy ul. Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych został zatrzymany  przez policjantów w drodze do Bydgoszczy. Mężczyzna jest podejrzewany o złożenie propozycji korupcyjnej szefowi bydgoskiego oddziału instytucji.

O sprawie poinformował tvn24.pl, a operację prowadził Wydział do Walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy. Zatrzymany Marcin W. odpowiadał w ZUS za administrację, przetargi i sprawy pracownicze. W ostatnim czasie miał zaproponować dyrektorowi bydgoskiego oddziału, Krzysztofowi Bułkowskiemu wyższą pensję bez konieczności chodzenia do pracy pod warunkiem, że Bułkowski zrezygnuje ze stanowiska kierowniczego. Rozmowa została nagrana.

CZYTAJ TAKŻE: Jechał w mieście ponad 100 km/h. Straciła prawo jazdy

Do zatrzymania W. doszło w czwartek około południa, gdy wiceprezes jechał do Bydgoszczy wręczyć decyzję o odwołaniu Bułkowskiego. W związku z prowadzonym postępowaniem prezes ZUS tymczasowo przekazała pełnienie obowiązków wiceprezesa innemu członkowi zarządu. Nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty usłyszy W.

Powiązane treści