Bydgoszcz
-13C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -13 • L -13
-12C
Pon
-14C
Wt
-13C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWici na Wiśle – czy Bydgoszcz przyłączy się do akcji?
Wisła Fordon 4 SG (Copy)
18.10.2016 | 10:29

Wici na Wiśle – czy Bydgoszcz przyłączy się do akcji?

Jutro od Baraniej Góry po ujście Wisły do Bałtyku, nad brzegami rzeki zapłoną ogniska...

Na zdjęciu: Wisła w Fordonie

Fot. Stanisław Gazda

19 X 2016 r. w 550 rocznicę podpisania II Pokoju Toruńskiego, w wyniku którego Wisła a szczególnie żegluga wiślana wróciła do Rzeczypospolitej, a także w dniu inaugurującym „Rok Wisły – 2017” odbędzie się – począwszy od Baraniej Góry na ujściu Wisły skończywszy – społeczna akcja „Wici na Wiśle”.

Polegać będzie na rozpalaniu, w gronie znajomych, ognisk o godz. 18.15 nad Wisłą i mobilizowaniu do podobnego działania wszystkich możliwych nadwiślańskich społeczności lokalnych. Do udziału w akcji przygotowują się m.in.  Diabelce, Kosowo (blisko wału), grodzisko Talerzyk w Topolnie, którego właścicielem jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, a także Kozielec/Zła Wieś, Solec Kujawski, Grudziądz. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza o godzinie 18.00 na  łąkę nad Wisłą do rozpalenia ogniska we wspólnocie ognisk nadwiślańskich. Zdjęcia z imprezy warto jeszcze tego samego wieczora wysłać na adres: reprinty@poczta.onet.pl. Znajdą się one na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu.

 A co na to Bydgoszcz?

Powiązane treści