Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWici na Wiśle – czy Bydgoszcz przyłączy się do akcji?
Wisła Fordon 4 SG (Copy)
18.10.2016 | 10:29

Wici na Wiśle – czy Bydgoszcz przyłączy się do akcji?

Na zdjęciu: Wisła w Fordonie

Fot. Stanisław Gazda

19 X 2016 r. w 550 rocznicę podpisania II Pokoju Toruńskiego, w wyniku którego Wisła a szczególnie żegluga wiślana wróciła do Rzeczypospolitej, a także w dniu inaugurującym „Rok Wisły – 2017” odbędzie się – począwszy od Baraniej Góry na ujściu Wisły skończywszy – społeczna akcja „Wici na Wiśle”.

Polegać będzie na rozpalaniu, w gronie znajomych, ognisk o godz. 18.15 nad Wisłą i mobilizowaniu do podobnego działania wszystkich możliwych nadwiślańskich społeczności lokalnych. Do udziału w akcji przygotowują się m.in.  Diabelce, Kosowo (blisko wału), grodzisko Talerzyk w Topolnie, którego właścicielem jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, a także Kozielec/Zła Wieś, Solec Kujawski, Grudziądz. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza o godzinie 18.00 na  łąkę nad Wisłą do rozpalenia ogniska we wspólnocie ognisk nadwiślańskich. Zdjęcia z imprezy warto jeszcze tego samego wieczora wysłać na adres: reprinty@poczta.onet.pl. Znajdą się one na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu.

 A co na to Bydgoszcz?

Powiązane treści