Bydgoszcz
-4C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWięcej doktorów na UKW. Uczelnia zyskała nowe uprawnienia
IMG_20160606_093856_1200x800
29.06.2016 | 12:35

Więcej doktorów na UKW. Uczelnia zyskała nowe uprawnienia

Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk biologicznych w dyscyplinie ekologia.

Na zdjęciu: UKW stara się sprostać wymaganiom narzuconym w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów wydała decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kolejnego uprawnienia do doktoryzowania. Skorzystać z niego będą mogły osoby kształcące się w zakresie ekologii.

Nowe uprawnienia realizowane będą na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW. Dzięki nim studenci będą mogli otrzymać stopień naukowy doktora nauk biologicznych w dyscyplinie ekologia.

Są to dziesiąte uprawnienia do doktoryzowania Uniwersytetu. Oprócz niego, na UKW można również uzyskać tytuł doktora z następujących dyscyplin: biologia, mechanika, językoznawstwo, literaturoznawstwo, historia, pedagogika, psychologia, nauki o polityce, dyrygentura.

Aktualnie uczelnia stara się o zdobycie uprawnień do doktoryzowania w dyscyplinie fizyki. Wniosek dotyczący tej możliwości jest w trakcie procedowania. Uzyskanie zgody jest niezwykle istotne dla uczelni. Zdobycie drugiego uprawnienia z nauk ścisłych jest warunkiem tego, że UKW nadal będzie mogło posługiwać się w nazwie słowem „uniwersytet”. Ten wymóg musi być spełniony do 30 czerwca 2020 roku. Zakłada to nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Powiązane treści