Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 13 • L 13
15C
Nd
10C
Pon
13C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWięcej kolizji na drogach. Ze względu na pogodę
Ulica Hutnicza - LG
28.11.2016 | 14:50

Więcej kolizji na drogach. Ze względu na pogodę

Policjanci otrzymują dzisiaj znacznie więcej zgłoszeń o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych.

Na zdjęciu: Ulica Hutnicza w Bydgoszczy/

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Dzisiejsza pogoda tylko z pozoru wydaje się być idealna do jazdy na drodze. Jednak czarne nawierzchnie bardzo często są pokryte lodem, co może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Policja informuje, że liczba otrzymanych dzisiaj zgłoszeń jest znacznie większa niż zazwyczaj.

Do godz. 13:00 bydgoscy policjanci zostali poinformowali o 19 zdarzeniach drogowych. Liczba zgłoszeń przekazywanych w ciągu całej doby przeważnie waha się od 25 do 30. Do końca dnia pozostało jeszcze kilka godzin, więc dzisiejszy wynik może znacznie odbiegać od normy wyliczonej na podstawie ostatnich dni.

Każde z 19 zgłoszonych zdarzeń to kolizja. – Główny powód to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – wyjaśnia st. asp. Lidia Kowalska, która dodaje, że do takich sytuacji dochodzi nie tylko na terenie miasta, ale również powiatu. – Nie ma tu różnicy między głównymi ciągami komunikacyjnymi a mniej uczęszczanymi ulicami – mówi st. asp. Kowalska.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Szubińskiej. O godz. 11:35 zderzyły się tam dwa pojazdy. Jeden samochód najechał na inny. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachowanie odpowiedniego odstępu przed poprzedzającym autem.

Policjanci podkreślają też, że kierowcy nie powinni ignorować świecącego słońca. Może ono oślepiać, przez co zwiększać ryzyko wypadku.

Powiązane treści