Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 4 • L 4
6C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWięcej studentów na Collegium Medicum. Uczelnia zwiększyła limit miejsc
Collegium Medicum, Jagiellońska - LG (3)
17.07.2016 | 14:07

Więcej studentów na Collegium Medicum. Uczelnia zwiększyła limit miejsc

Na kierunku lekarskim studia rozpocznie 50 osób więcej niż w ubiegłym roku.

Na zdjęciu: W tym miejscu studiować pragną osoby nie tylko z Bydgoszczy i regionu.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Najpopularniejsza uczelnia medyczna w regionie nie może narzekać na brak zainteresowania. Studiowanie na Collegium Medicum to cel wielu maturzystów. W tym roku swoje plany będzie mogło zrealizować aż o 50 osób więcej. 

Zwiększony został limit miejsc na kierunku lekarskim realizowanym na Wydziale Lekarskim. Na studiach stacjonarnych pojawi się 35 osób więcej, a na studiach niestacjonarnych dodatkowe miejsce znajdzie 15 chętnych. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które chcą studiować na Collegium Medicum, można stwierdzić, że wszystkie miejsca na pewno zostaną zapełnione.

Uczelnia podsumowała wyniki pierwszej tury rekrutacji na studia. Łącznie zgłosiło się ponad 8 tysięcy kandydatów! Jednak należy pamiętać, że tak naprawdę jest ich mniej, gdyż większość osób w procesie rekrutacji zapisuje się na kilka kierunków, a następnie wybiera jeden spośród nich.

Najwięcej chętnych zgłosiło się na kierunek lekarski, gdzie na jedno miejsce przypada ponad 20 osób. Najmniej osób wybrało zdrowie publiczne. Limit na tym kierunku wynosi 30 osób, a jak na razie zapisało się 17 chętnych. W tym roku zmniejszyła się również liczba kandydatów na Wydziale Farmaceutycznym, a o ponad 100 osób więcej chce znaleźć się na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Do środy (20 lipca) przyjęci kandydaci mają czas na dostarczenie wymaganych dokumentów. Po tym terminie może się jeszcze wiele zmienić, więc osoby z list rezerwowych wciąż jeszcze mają szansę, by od października rozpocząć studia na Collegium Medicum. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy po zakończeniu trzeciego etapu, a nastąpi to na początku sierpnia.

Powiązane treści