Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWięcej zieleni przy bydgoskich szkołach. Powstanie ogrodowa czytelnia
ogrod, freeimages
24.07.2016 | 10:22

Więcej zieleni przy bydgoskich szkołach. Powstanie ogrodowa czytelnia

Na zdjęciu: Przy bydgoskich szkołach pojawi się więcej zieleni.

Fot. freeimages

Już niedługo przy czterech bydgoskich szkołach pojawią się nowe ogrody. W planach jest stworzenie m.in. ogrodowej czytelni.

Miasto przystąpiło w tym roku do projektu „Ogród społeczny – sposobem edukacji ekologicznej” wspieranego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na propozycje współpracy odpowiedziało piętnaście bydgoskich instytucji, spośród których wyłoniono cztery zwycięskie projekty.

Przy Zespole Szkół nr 29 przy ul. Słonecznej planowane jest przekształcenie istniejącej ścieżki edukacyjnej w ogród społeczny wyposażony m.in. w „hotel” dla owadów i zegar słoneczny. Zespół Szkół nr 4 przy ul. Zofii Nałkowskiej wzbogaci się o nową ścieżkę, drzewa liściaste i iglaste oraz szereg kolorowo kwitnących krzewów, a w ogrodzie będą uprawiane różne gatunki ziół i warzyw. Przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Nakielskiej powstanie ogrodowa czytelnia, zaś przy Szkole Podstawowej nr 10 na Okolu utworzone zostaną rabaty warzywno-kwiatowe.

Wykonanie pierwszego etapu prac planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Koszt inwestycji będzie znany po wyłonieniu wykonawcy zadania.

Powiązane treści