Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 15 • L 15
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWięcej zieleni w Bydgoszczy. Przy ważnych ulicach i placach
leaves-291024_1280
02.12.2016 | 12:14

Więcej zieleni w Bydgoszczy. Przy ważnych ulicach i placach

Na zdjęciu: Za kilka miesięcy większość roślin ponownie będzie posiadać zielone liście.

Fot. wolny dostęp

Ponad 70 nowych drzew wkrótce zostanie dosadzonych w Bydgoszczy. Ma to pozwolić uzupełnić luki w istniejących szpalerach oraz stworzyć kolejne zielone aleje.

Najwięcej drzew ma pojawić się przy ul. 20 Stycznia. Będą to jarzęby. Pomiędzy ulicami Kossaka, Brandta i Gersona dosadzonych zostanie 16 lip. Tyle samo drze, lecz grabów, znajdzie się na Wzgórzu Wolności w rejonie ul. Kujawskiej i Tucholskiej. – Szereg pojedynczych nasadzeń zaplanowano celem uzupełnienia luk po usuniętych lub zniszczonych drzewach m.in. na ulicach: Brzozowej, Wałach Jagiellońskich, M. Curie-Skłodowskiej, pl. T. Kościuszki i pl. Piastowskim – informuje urząd miasta.

Procedura przetargowa jeszcze się nie zakończyła. Dopiero po tym znany będzie koszt realizacji tego zadania. Nasadzenie sfinansowane zostaną z budżetu miasta. Roczny koszt utrzymania zieleni na terenie Bydgoszczy wynosi prawie 6 mln zł. W kwocie tej nie uwzględniono Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Powiązane treści