Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWieczorne zatrzymanie pijanego kierowcy. Uderzył autem w słup na ulicy Fordońskiej [ZDJĘCIA]
wypadek_fordonska_inflancka_002_nadeslane
12.05.2017 | 16:27

Wieczorne zatrzymanie pijanego kierowcy. Uderzył autem w słup na ulicy Fordońskiej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Volkswagen uderzył w słup na wysokości ulicy Inflanckiej.

Fot. nadesłane

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, wracając do domu po zakończonej służbie, zatrzymał 66-latka, który uderzył w sygnalizator świetlny. Mieszkaniec Bydgoszczy stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjant z bydgoskiej „drogówki” zauważywszy, że kierujący pojazdem, który uderzył w sygnalizator świetlny, próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia, podszedł do poruszającego się chwiejnym krokiem mężczyzny. Od razu dało się wyczuć od niego silną woń alkoholu. W związku z tym policjant uniemożliwił  66-latkowi ucieczkę, zabezpieczył kluczyki od jego auta, a następnie zadzwonił po radiowóz.

Patrol, który przybył na miejsce ustalił, że kierujący volkswagenem passatem, jadąc ulicą Fordońską od strony centrum miasta, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w sygnalizator świetlny wraz z lampą uliczną. W związku z tym zdarzeniem policjanci sporządzili dokumentację wnioskując do sądu o ukaranie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się również pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala z uwagi na obrażenia, których doznał. Tam została mu pobrana krew do badań.

Już na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy, który  za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Powiązane treści