Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWieczorne zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki uciekł… do lasu
policja - straż pożarna_kpp świecie
15.08.2018 | 12:49

Wieczorne zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki uciekł… do lasu

Do zdarzenia doszło niedaleko Solca Kujawskiego, ale swój finał historia miała w zupełnie innym miejscu.

Na zdjęciu: Nocne poszukiwania sprawcy zderzenia niedaleko Solca Kujawskiego trwały kilka godzin.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Kilka godzin trwały poszukiwania kierowcy samochodu ciężarowego marki DAF, który w poniedziałek wieczorem uderzył w tył osobowej toyoty na drodze krajowej nr 10 niedaleko Solca Kujawskiego. Znaleziono go, pijanego, kilkanaście kilometrów od miejsca zdarzenia.

Historia swój początek miała około godziny 21:00. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu wspomnianych – dafa oraz toyoty. Na miejscu okazało się, że tir najechał na tył poruszającego się przed nim samochodu osobowego. Nie zdołano jednak ustalić na miejscu, dlaczego doszło do zdarzenia, bowiem kierujący dafem uciekł do lasu.

Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Trwały one jednak przez niemal całą noc. Jak udało nam się ustalić, dopiero około godziny czwartej nad ranem na jego ślad wpadli policjanci z Białych Błot. Dlaczego oni? Bowiem kierowcę ciężarówki znaleziono niedaleko… Zielonki. – Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. W jego organizmie stwierdzono ponad dwa promile alkoholu – mówi nam kom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Ruch w rejonie zderzenia przez kilka godzin był utrudniony. Policjanci kierowali nim wahadłowo. Z naszych informacji wynika, że w wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał.


Powiązane treści