Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 2 • L 2
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWieczorne zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki uciekł… do lasu
policja - straż pożarna_kpp świecie
15.08.2018 | 12:49

Wieczorne zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki uciekł… do lasu

Do zdarzenia doszło niedaleko Solca Kujawskiego, ale swój finał historia miała w zupełnie innym miejscu.

Na zdjęciu: Nocne poszukiwania sprawcy zderzenia niedaleko Solca Kujawskiego trwały kilka godzin.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Kilka godzin trwały poszukiwania kierowcy samochodu ciężarowego marki DAF, który w poniedziałek wieczorem uderzył w tył osobowej toyoty na drodze krajowej nr 10 niedaleko Solca Kujawskiego. Znaleziono go, pijanego, kilkanaście kilometrów od miejsca zdarzenia.

Historia swój początek miała około godziny 21:00. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu wspomnianych – dafa oraz toyoty. Na miejscu okazało się, że tir najechał na tył poruszającego się przed nim samochodu osobowego. Nie zdołano jednak ustalić na miejscu, dlaczego doszło do zdarzenia, bowiem kierujący dafem uciekł do lasu.

Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Trwały one jednak przez niemal całą noc. Jak udało nam się ustalić, dopiero około godziny czwartej nad ranem na jego ślad wpadli policjanci z Białych Błot. Dlaczego oni? Bowiem kierowcę ciężarówki znaleziono niedaleko… Zielonki. – Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. W jego organizmie stwierdzono ponad dwa promile alkoholu – mówi nam kom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Ruch w rejonie zderzenia przez kilka godzin był utrudniony. Policjanci kierowali nim wahadłowo. Z naszych informacji wynika, że w wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał.

Powiązane treści