7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWiele emocji w Artego Arenie. Astoria wygrała z Biofarmem!
Enea Astoria - Noteć Inowrocław  - ST (36)
12.11.2017 | 18:56

Wiele emocji w Artego Arenie. Astoria wygrała z Biofarmem!

Bydgoscy koszykarze wygrali z Biofarmem Basket Poznań.

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii pokonali u siebie Biofarm Basket Poznań.

Piąta wygrana w tym sezonie I ligi koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz. Po zaciętym pojedynku, podopieczni Konrada Kaźmierczyka pokonali Biofarm Basket Poznań.

W wykonaniu bydgoszczan znakomity był początek meczu. Gospodarze szybko zdobyli pierwsze sześć punktów w spotkaniu. Przeciwnicy odrobili stratę i to z nawiązką. Po celnych rzutach Metelskiego (z półdystansu) i Gruszczyńskiego (zza linii 6,75 m), Biofarm miał trzy punkty przewagi (12:9). Oba zespoły miały w tej kwarcie niezłą skuteczność w rzutach z gry (Astoria – 50%, Biofarm – 56%). „Asta” jeszcze prowadziła po trójce Groda 21:18, lecz pierwsze dziesięć minut gry zakończyło się remisem 21:21.

Dużo lepiej podopieczni Konrada Kaźmierczyka zaprezentowali się w drugiej kwarcie. Zagrali dużo lepiej w obronie i przede wszystkim nie pozwalali rywalowi na oddawanie łatwych rzutów spod kosza. Wystarczy tylko zerknąć w liczby – skuteczność przyjezdnych pod koniec pierwszej połowy stopniała do 38% po rzutach z gry (Astoria utrzymała 50%) i ledwie 21% po rzutach z dystansu (gospodarze mieli 40%). Dodatkowo bydgoszczanie zebrali więcej piłek na tablicach (21 przy 16 gości) i zanotowali więcej asyst (12:7).

Po przerwie, dużo lepiej zaczęli grać poznaniacy. Co prawda, jeszcze po punktach Bierwagena i Barszczyka przewaga gospodarzy wynosiła sześć punktów (42:36), to potem dominowali podopieczni Przemysława Szurka zaczęli odrabiać straty i przede wszystkim dużo lepiej zagrali w obronie (statystykę zbiórek wygrali 15:9). Pod koniec kwarty objęli prowadzenie 53:49. Gospodarze od początku ostatniej odsłony ruszyli do odrabiania strat. Bardzo szybko udało im się zdobyć pierwszych osiem punktów w tej kwarcie. Przyjezdni nie odpuszczali i wynik długo oscylował w okolicach remisu (64:64). W decydujących fragmentach, skuteczniejsi byli bydgoszczanie.

Za tydzień (18.11., 18:00), Astoria zagra na wyjeździe z SKK Siedlce.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – . KOLEJKA – 12.11.2017 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – BIOFARM BASKET POZNAŃ 69:68 (21:21, 19:10, 9:22, 20:15)

ENEA ASTORIA: Bierwagen 15 (2×3, 6 zb.), Fatz 11 (5 f.), Grod 7 (1×3), Barszczyk 5 (1×3), Korniiets – Śpica 16 (2×3, 5 zb.), Frąckiewicz 8 (7 zb.), Pochocki 7 (5 zb.), Szyttenholm.

BIOFARM BASKET: Metelski 23, Fiszer 10 (1×3, 5 zb.), Gruszczyński 8 (2×3, 6 zb.), Struski 7 (1×3, 9 zb.), Wieloch 6 – Samsonowicz 8 (2×3), Kurpisz 4, Simon 2, Smorawiński.

Sędziowali: Jacek Litawa, Robert Kluskowski, Rafał Zuchowicz.
Komisarz PZKosz.: Wacław Woźniewski.