Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWielka akcja sadzenia drzew i krzewów. Gdzie pojawią się nowe rośliny?
leaves-291024_1280
07.09.2016 | 15:11

Wielka akcja sadzenia drzew i krzewów. Gdzie pojawią się nowe rośliny?

Na zdjęciu: Inowrocław stanie się jeszcze bardziej zielony.

Fot. wolny dostęp

Jeszcze w tym roku w Inowrocławiu rozpocznie się akcja sadzenia drzew i krzewów. W mieście pojawi się ponad tysiąc nowych roślin.

Drzewa i krzewy pojawią się w różnych punktach miasta. Nasadzenia będą prowadzone m.in. przy ul. Prymasa Józefa Glempa, 59 Pułku Piechoty, Toruńskiej, w Solankach, na cmentarzu komunalnym, na skwerze obok zakładów chemicznych w Mątwach oraz terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 16.

Nowe rośliny pojawią się również na Błoniach. Niedawno były prowadzone tam takie działania, ale niestety wszystkie posadzone drzewka zostały zniszczone. – Drzewka zostały obdarte z kory. Nie wiem, komu mogło zależeć na tym, aby je zniszczyć. Bardzo nad tym ubolewamy – mówi ogrodnik miejski, Urszula Marczewska.

Wśród roślin, które pojawią się w Inowrocławiu najwięcej będzie jałowców (600 sztuk). Nie zabraknie również klonów kulistych, buków zwyczajnych, brzóz brodawkowatych itd.

Koszt zakupu drzew, krzewów, palików i reszty osprzętu oraz robocizna wyniesie łącznie 120 tys. zł. Ponad połowa tej kwoty (70 tys. zł) pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Powiązane treści