Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 14 • L 14
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWielka akcja sadzenia drzew i krzewów. Gdzie pojawią się nowe rośliny?
leaves-291024_1280
07.09.2016 | 15:11

Wielka akcja sadzenia drzew i krzewów. Gdzie pojawią się nowe rośliny?

Akcja przeprowadzona zostanie jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Inowrocław stanie się jeszcze bardziej zielony.

Fot. wolny dostęp

Jeszcze w tym roku w Inowrocławiu rozpocznie się akcja sadzenia drzew i krzewów. W mieście pojawi się ponad tysiąc nowych roślin.

Drzewa i krzewy pojawią się w różnych punktach miasta. Nasadzenia będą prowadzone m.in. przy ul. Prymasa Józefa Glempa, 59 Pułku Piechoty, Toruńskiej, w Solankach, na cmentarzu komunalnym, na skwerze obok zakładów chemicznych w Mątwach oraz terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 16.

Nowe rośliny pojawią się również na Błoniach. Niedawno były prowadzone tam takie działania, ale niestety wszystkie posadzone drzewka zostały zniszczone. – Drzewka zostały obdarte z kory. Nie wiem, komu mogło zależeć na tym, aby je zniszczyć. Bardzo nad tym ubolewamy – mówi ogrodnik miejski, Urszula Marczewska.

Wśród roślin, które pojawią się w Inowrocławiu najwięcej będzie jałowców (600 sztuk). Nie zabraknie również klonów kulistych, buków zwyczajnych, brzóz brodawkowatych itd.

Koszt zakupu drzew, krzewów, palików i reszty osprzętu oraz robocizna wyniesie łącznie 120 tys. zł. Ponad połowa tej kwoty (70 tys. zł) pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Powiązane treści