60% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 23 • L 23
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielka sensacja w Bełchatowie. Łuczniczka nie oddała Skrze nawet seta!
Łuczniczka zespół - ST (9)
27.02.2016 | 19:08

Wielka sensacja w Bełchatowie. Łuczniczka nie oddała Skrze nawet seta!

Na zdjęciu:

W sobotnim meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz niespodziewanie pokonali na wyjeździe Skrę Bełchatów. Zespół Piotra Makowskiego pewnie zwyciężył w trzech setach.

Początek meczu wcale nie zwiastował sensacji. Skra przez większość I seta prowadziła kilkoma punktami i jeszcze po II przerwie technicznej wydawało się, że spokojnie wygra pierwszą partię. Od stanu 17:12 dla bełchatowian do głosu zaczęli jednak dochodzić zawodnicy Piotra Makowskiego, którzy najpierw odrobili straty (20:20), a następnie rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie Łuczniczka spisała się jeszcze lepiej i przez większość czasu miała kilka punktów przewagi. Skra w tym secie nie była w stanie zniwelować strat i bydgoszczanie wygrali 25:21. Podobnie było w trzeciej partii, w której goście ponownie szybko uciekli rywalom i ostatecznie triumfowali do 22.

Sobotnie zwycięstwo było dla Łuczniczki pierwszym wygranym w tym sezonie meczem z drużyną z czołówki tabeli, a warto dodać, że z dobrej strony pokazali się Jan Nowakowski i Łukasz Wiese, którzy dostali szansę gry od pierwszej akcji. W piątek bydgoszczanie zagrają u siebie z Jastrzębskim Węglem.