Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWielkanocny kiermasz kociewski
DSCF0021_1200x800
14.03.2016 | 08:00

Wielkanocny kiermasz kociewski

Będzie smacznie, kolorowo i oryginalnie, a przede wszystkim przedświątecznie...

Na zdjęciu: Świątecznych ozdób i pyszności na pewno nie zabraknie.

Fot. Stanisław Gazda

19 marca (sobota) w godz. 12.00–16.00, Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG, ul. Królowej Jadwigi 14, zorganizowany zostanie III Wielkanocny Kiermasz Kociewski, na którym, jak co roku można będzie zaopatrzyć się w tradycyjne produkty kociewskie oraz potrawy wielkanocne, przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Jeżewo.

Kiermasz będzie także okazją do zakupu wyrobów wędliniarskich, miodów, przetworów oraz żywności ekologicznej, ozdób, stroików i dekoracji świątecznych, przygotowanych z surowców naturalnych. Będzie ręcznie robiona biżuteria, wyroby szydełkowe, z filcu i ceramiki, rzeźby oraz płaskorzeźby.

W programie ponadto pokazy: kulinarne, wyplatania koszy wiklinowych, tworzenia palm wielkanocnych, płaskorzeźb oraz pisanek metodą rylcową.

Wydarzenie przygotowuje Studenckie Koło Literackie WSG we współpracy z Urzędem Gminy w Jeżewie oraz Lokalną Grupą Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”.

Wstęp wolny.

Powiązane treści