-4C
-2C
-5C
-3C
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielki mecz bydgoskich siatkarek. Pałac wygrał w Kaliszu
Pałac-Chemik Police_SG (5)
25.11.2018 | 10:27

Wielki mecz bydgoskich siatkarek. Pałac wygrał w Kaliszu

Drugie zwycięstwo siatkarek Pałacu w LSK.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki odniosły drugą wygraną w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Druga z rzędu wygrana siatkarek Banku Pocztowego Pałacu w Lidze Siatkówki Kobiet. W 4 kolejce spotkań, podopieczne Piotra Mateli w trzech setach pokonały na wyjeździe beniaminka, Energę MKS Kalisz.

To druga z rzędu wygrana meczu Pałacu w LSK i druga odniesiona w starciu z drużyną z Wielkopolski (w poprzedni weekend podopieczne Piotra Mateli po tie-breaku we własnej hali pokonały Enea PTPS Piła).

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W pierwszym secie obie drużyny długo toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Kluczowa dla losów inauguracyjnej odsłony była jej druga część. Najpierw skutecznie zaatakowała, a potem atak rywalki zablokowała Polak-Balmas, a potem asem serwisowym popisała się Ziółkowska i to bydgoszczanki miały trzy punkty przewagi (17:14). Potem kaliszanki nękała swoją zagrywką jeszcze Monika Fedusio (22:17). W końcówce precyzyjnie zaatakowała Krzywicka, a Lazić nadziała się na blok Mazurek i to bydgoszczanki cieszyły się z triumfu w tym secie 25:19.

Druga partia to kompletna dominacja zespołu bydgoskiego. Przyjezdne mimo słabego przyjęcia (ledwie 15%), miały aż 41% skuteczności w ataku i do tego dołożyły cztery punkty bezpośrednio z zagrywki i jeden punktowy blok. Pięć razy w drugiej partii atakowała na środku Marta Ziółkowska i wszystkie ataki skończyła. Miejscowe nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z tak dobrze dysponowanymi bydgoszczankami, które ostatecznie rozbiły miejscowy MKS 25:14.

Trzecia odsłona była wyrównana do stanu 9:9. Potem bydgoskie siatkarki znów odskoczyły na kilka punktów przewagi i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W ostatnich akcjach po bydgoskiej stronie skuteczna na środku była Natalia Misiuna.

Przed Pałacem już w najbliższą środę kolejny ligowy pojedynek. Do Łuczniczki przyjedzie BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Początek meczu o 18:00.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 5. KOLEJKA – 24.11.2018 R.
ENERGA MKS KALISZ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (19:25, 14:25, 21:25)

ENERGA MKS: Budzoń 2, Kecman 1, Janicka 6, Lazić 14, Strózik 10, Cygan oraz Kulig (libero), Głowiak (libero), Dybek 5, Sobolewska 1, Wańczyk 2.

PAŁAC: Mazurek 1, Krzywicka 14, Misiuna 8, Polak-Balmas 12, Fedusio 14, Ziółkowska 8 oraz Jagła (libero).

Sędziowali: Anna Niedbał, Marcin Myszkowski.
Komisarz LSK: Zbigniew Tokarski.
Widzów: 2090.
MVP meczu: Ewelina Krzywicka (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 5. KOLEJKI
E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)
Enea PTPS Piła – Chemik Police 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 23:25)
Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (17:25, 25:18, 24:26, 25:22, 15:12)
Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 27:25, 25:13)
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Volley Wrocław 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)