-7C
-3C
-5C
-4C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielki mecz Enea Astorii! Bydgoscy koszykarze wygrali w Łańcucie
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-Biofarm Basket Poznań_ SF (2)
17.11.2018 | 22:03

Wielki mecz Enea Astorii! Bydgoscy koszykarze wygrali w Łańcucie

Na zdjęciu: Enea Astoria Bydgoszcz wygrała w sobotę z Sokołem Łańcut.

W sobotnim meczu I ligi koszykówki Enea Astoria Bydgoszcz niespodziewanie wygrała na wyjeździe z niepokonanym dotąd Sokołem Łańcut aż 95:73. Podopieczni Grzegorza Skiby fantastycznie zaprezentowali się w drugiej połowie spotkania.

I kwarta należała do gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 26:23. Później Asta nie dała im jednak trwale powiększyć przewagi, a po zmianie stron wręcz zdemolowała rywala – 24:14 w trzeciej kwarcie i 25:10 w czwartej. W całym meczu bydgoszczanie wygrali 95:73.

Najwięcej punktów dla Astorii zdobył Paweł Śpica (23). Dwucyfrowy dorobek zapisali na swoim koncie też Jakub Dłuski, Mikołaj Grod (obaj mieli też ponad 10 zbiórek), Łukasz Frąckiewicz i Marcin Nowakowski.

Za tydzień Astoria podejmie Polfarmex Kutno.

10. kolejka I ligi koszykówki
Rawlplug Sokół Łańcut – Enea Astoria Bydgoszcz 73:95 (26:23, 23:23, 14:24, 10:25)

Sokół: Zaguła 16, Zywert 12, Małgorzaciak 11, Kulikowski 9, Karolak 8, Klima 7, Sewioł 6, Pruefer 4, Fiszer 0

Enea Astoria: Śpica 23, Dłuski 19 (11 zb.), Grod 16 (14 zb.), Frąckiewicz 13, Nowakowski 11, Aleksandrowicz 8, Kondraciuk 5, Szyttenholm 0