Bydgoszcz
-5C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H -5 • L -5
-2C
Pon
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWielki trening z Taekwondo Peace Corps [ZDJĘCIA]
26.01.2016 | 19:29

Wielki trening z Taekwondo Peace Corps [ZDJĘCIA]

Trening prowadzili koreańscy mistrzowie taekwondo.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dzisiaj, 26.01.2016 (wtorek), od godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Bydgoszczy miał miejsce specjalny trening Taekwondo z udziałem gości z Korei.

Zajęcia prowadzili: Hyunjin Hong 5 Dan specjalność pokazy, Jeong Hae-in 4 Dan specjalność poomsae, Lee SO dam 5 Dan Specjalność pokazy, Soo Gyung Chung 3 Dan tłumacz.

W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli również: Przedstawiciel Ministerstwa Sportu Korei, Sekretarz Generalny TPC, Mistrz Cheolin Kang 7 dan, Prezes PZTO Artur Chmielarz oraz dziennikarz z Korei.

Wcześniej zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Sportu Korei, Taekwondo Peace Corps oraz przedstawicielami Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.  Dziś w ratuszu gościli: przedstawiciel Ministerstwa Sportu Korei odpowiedzialny za taekwondo, Sekretarz Generalny Taekwondo Peace Corps (TPC) wraz z trenerami, Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego  Artur Chmielarz, Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Taekwondo Grzegorz Giełdon, pełnomocnik Zarządu PZTO ds. współpracy z instytucjami koreańskimi – Cheolin Kang, dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Aleksandra Kuś. Uczniowie tej szkoły na wysokim poziomie uprawiają taekwondo olimpijskie i zdobywają w tej dyscyplinie liczne sukcesy.

Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Od 2000 roku jest jedną z dyscyplin olimpijskich. W Polsce ten sport walki dopiero zdobywa popularność, a jego adepci w naszym mieście mogą skorzystać z porad najlepszych ekspertów taekwondo, m.in. trenerów Taekwondo Peace Corps, którzy goszczą w Bydgoszczy i w ramach współpracy szkolą młodzież z Zespołu Szkół nr 10.

Goście zastępcy prezydenta rozmawiali o promowaniu taekwondo w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim, promocji kultury koreańskiej w Polsce, Bydgoszczy jako mieście wspierającym sport oraz aktywizacji młodzieży w celu rozwijania międzynarodowych kontaktów.

Taekwondo Peace Corps jest światową organizacją wolontariuszy, dzielących się wsparciem i służących pomocą uprawiającym teakwondo. Początkowo taekwondo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego. Jego twórcą jest gen. Choi Hong Hi.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail