Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 4
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiWiem, że nie warto… ale
IMG_20160701_102928_4CS
01.07.2016 | 11:07

Wiem, że nie warto… ale

Konstanty Dombrowicz komentuje wydarzenia z ostatniej sesji rady miasta.

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane przez autora

Pewnie powinienem czuć się zaszczycony, że aż tyle uwagi podczas absolutoryjnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poświęcił mi skarbnik. Polemika ze mną , próba udowadniania , że 650 milionów  zadłużenia miasta  to więcej niż zadłużenie w wysokości 1 miliarda 91 milionów  to komedia. To jakieś nowe, akceptowane  przez radnych PO, SLD i Palikota zasady finansowe. To zapewne i rezultat doświadczeń pana skarbnika  z pracy w bydgoskim Centrostalu, która to firma mówiąc kolokwialnie poszła do piachu.

 W normalnej tzw. kulturze politycznej nie ma obyczaju by urzędnik miejski (jakim jest skarbnik) nawet na polecenie swego pryncypała, atakował byłego , wybieranego przez społeczność miasta prezydenta. Odpowiednikiem obecnego skarbnika jest nie kto inny jak były skarbnik. No ale chyba się zagalopowałem używając słowa kultura.

Czy warto wiedząc , że to bezskuteczne sygnalizować robienie przez prezydenta wody z mózgu mieszkańców Bydgoszczy? Logicznie rozumując, nie warto, bo i po co. Radni PO,SLD i Palikota mają w Radzie Miasta większość. Trudno nawet przypuszczać, że dokładnie przeczytają budżetowe sprawozdanie  i wyciągną wnioski. To przecież niemożliwe. I tak zagłosują jak partia każe. Jest przecież pięknie. Posuwamy się do przodu! I tutaj przypomina mi się anegdotka o chórze w operze, który śpiewa: biegniemy, biegniemy , biegniemy … stojąc w miejscu.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail