Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 15 • L 15
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWigilia dla Sąsiada. WSG podtrzymuje wieloletnią tradycję
wigilia sąsiada na WSG
20.12.2016 | 10:00

Wigilia dla Sąsiada. WSG podtrzymuje wieloletnią tradycję

Na zdjęciu: Wigilia dla Sąsiada to już wieloletnia tradycja w WSG.

Fot. Stanisław Gazda

Wigilia dla Sąsiada – to jedna z naszych najpiękniejszych, uczelnianych tradycji w Wyższej Szkole Gospodarki. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie i w rodzinnej atmosferze władze uczelni spotykają się co roku z mieszkańcami uczelnianej okolicy.

Wigilię dla sąsiadów WSG urządza od 1997 roku. Zapraszani są mieszkańcy Okola. Są dla nich paczki świąteczne, i nikt z obecnych nie wyobraża sobie, że mogłoby być inaczej.

WSG na tym osiedlu byłaby intruzem, gdyby od początku istnienia uczelni, od wbicia pierwszej łopaty pod  jej budowę uczelni, nie zadbano o dobrosąsiedzkie stosunki z mieszkańcami. Dziś tereny WSG są tak samo ich, jak i uczelni. Toteż wigilie są okazją do omówienia, jak w rodzinie, co  boli, jakie są plany, co można wspólnie zrobić dla uczelni, dzielnicy, miasta.

W tym roku zapraszamy naszych Sąsiadów w środę 21 grudnia o godzinie 15:00 ( budynek C, I piętro, sala konferencyjna) w gościnne progi Wyższej Szkoły Gospodarki.

Budowanie dobrych i przyjaznych relacji z  najbliższym otoczeniem to priorytet w działaniach uczelni, dlatego od wielu lat realizujemy wielopłaszczyznowy i społecznie zaangażowany projekt OKOLica 2.0 (nawiązujący do nazwy dzielnicy Okole). Do tej pory zrealizowanych zostało kilkanaście działań dedykowanych bezpośrednio  sąsiadom WSG. To dla nich, co roku organizowana jest Wigilia dla Sąsiada, otwierane są uczelniane obiekty sportowe, zaprasza się mieszkańców Okola do korzystania z rekreacyjnych terenów Kampusu, a dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym na bezpłatne półkolonie.

Specjalnie dla mieszkańców Okola przygotowane zostały zupełnie nowy program i kolejna odsłonę Projektu OKOLica 2.0, które będą  dostępne już z początkiem nowego roku.

Powiązane treści