Bydgoszcz
18C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIAWigilia w cieniu tragedii. Nie żyje młoda kobieta
kask strażacki
25.12.2016 | 12:43

Wigilia w cieniu tragedii. Nie żyje młoda kobieta

Na zdjęciu: Zgłoszenie grudziądzcy strażacy odebrali w sobotę po południu.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

Zatrucie czadem było najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety, którą służby ratownicze znalazły w sobotę w jednym z budynków przy alei 23 Stycznia w Grudziądzu.

CZYTAJ TAKŻE: Cichy zabójca powstrzymany. Pięć osób trafiło do szpitala

Miejscowi strażacy odebrali zgłoszenie o możliwej obecności tlenku węgla w mieszkaniu w wigilię około godziny 16:15. Po przybyciu na miejsce okazało się, że stężenie CO wynosi 12 ppm (części na milion). Jak wynika z komunikatu Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, dokonano również przewietrzenia mieszkania.

Niestety, historia tej interwencji miała tragiczny finał. Służby medyczne także przybyłe na miejsce znalazły w lokalu nieprzytomną 22-letnią kobietę. Mimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

To druga ofiara czadu w regionie w trakcie aktualnego sezonu grzewczego. Kilka dni temu podobna historia miała miejsce przy ulicy Kochanowskiego w Toruniu, gdzie również śmierć poniosła kobieta. Zgłoszenia o tlenku węgla (niebezpiecznym z uwagi na brak barwy i zapachu) otrzymywały także bydgoskie służby (patrz link powyżej).


[AKTUALIZACJA]

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń strażaków, młoda kobieta przyjechała do Grudziądza z Koronowa, aby u babci spędzić święta. Najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Dokładną przyczynę jej zgonu ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Powiązane treści