Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 14 • L 14
15C
Pon
16C
Wt
25C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWirtualna pomoc przełożona na realne działanie. Połączona z próbą bicia rekordu Guinnessa
dog-1604357_1280
07.09.2017 | 10:25

Wirtualna pomoc przełożona na realne działanie. Połączona z próbą bicia rekordu Guinnessa

Pokarm zebrany w ramach ogólnopolskiej akcji ma trafić m.in. do bydgoskiego schroniska.

Na zdjęciu: Część zebranej karmy trafi do zwierząt przebywających w bydgoskim schronisku.

Fot. wolny dostęp

Jeszcze przez trzy dni trwa zbiórka karmy dla zwierząt organizowana przez serwis Ceneo.pl. Zakupione dzięki głosom internautów produkty trafią między innymi do schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

CZYTAJ TEŻ: Miejsce, w którym rządzą koty. Kocia kawiarnia okiem właścicielek, gości i dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt

Organizator akcji (serwis Ceneo.pl) zachęca osoby korzystające ze smartfonów do tego, by pomogli w zdobyciu karmy dla zwierząt. Użytkownicy nie muszą bezpośrednio kupować produktów i zawozić ich do danego schroniska. Również nie muszą przeznaczać na to swoich pieniędzy. Wystarczy, że ściągną oni na swój telefon bezpłatną aplikację Ceneo.pl. To właśnie za jej pośrednictwem można oddawać głosy. Po ściągnięciu aplikacji na swój telefon należy zarejestrować się lub zalogować, a następnie kliknąć w obrazek z psem. Każdy głos to jedna miska karmy, którą Ceneo.pl zakupi po zakończeniu zbiórki.

Celem akcji jest również pobicie rekordu Guinnessa w ilości zebranego pożywienia. Aby pobić ustanowiony w zeszłym roku wynik należy zebrać 23 tony karmy. Na sześć dni przed zakończeniem akcji zebrano 14 701 kg jedzenia dla bezdomnych zwierząt. Każde kliknięcie w zdjęcie psa to napełnienie jednej miski o pojemności 300 g. Oprócz tego warto szukać misek ukrytych w aplikacji. Kliknięcie w nie również wpływa na zwiększenie ilości zebranej karmy.

Zebrana karma zostanie oficjalnie zważona podczas finału akcji, w niedzielę 17.09.2017 na terenie Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach, a następnie przekazana do ośmiu schronisk na terenie Polski: w Bydgoszczy, Krakowie, Wrocławiu, Słupsku, Rzeszowie, Olsztynie, Gaju, Sosnowcu. – Placówki świadczące pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt otrzymają dokładnie taką samą ilość karmy, która z pewnością ulży ich budżetom – zapewniają organizatorzy.

W ramach ubiegłorocznej edycji akcji udało się zebrać prawie 23 tony karmy. Zakupione jedzenie zostało podzielone na sześć schronisk uczestniczących w akcji. Do bydgoskiego schroniska trafiły 3,5 tony karmy dla zwierząt. Ilość otrzymanego w tym roku pokarmu zależy od głosów internautów. Oddawać je można do 9 września br.

Powiązane treści