Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
99% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 0 • L 0
-2C
Nd
-4C
Pon
-6C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWitamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL
Piknik
12.01.2017 | 15:24

Witamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL

"To dobry sygnał dla społeczeństwa, że dzięki wojskom amerykańskim - wzmocnienie wschodnich granic Sojuszu staje się realne."

Na zdjęciu: Briefing prasowy na temat pikniku „Bezpieczna Polska"

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę 14 stycznia 2017 r. w szesnastu miastach w kraju odbędą się pikniki plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”, które będą organizowane w ramach uczczenia przerzutu do Polski sił sojuszniczych. Jednym z tych miast będzie Bydgoszcz.

O szczegółach imprezy poinformowali dziś media: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, p.o. szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy ppłk. Marek Magowski oraz ppłk. Grzegorz Gorczyca z NATO Force Integration Unit.

Piknik, na którym obecność zapowiedzieli  dowódca NATO Force Integration Unit wraz z oficerem łącznikowym armii amerykańskiej,  zorganizowany w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie okazją do zaprezentowania mieszkańcom Bydgoszczy i regionu najnowocześniejszego sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Różnego rodzaju służby mundurowe pokażą to, co mają najlepszego. Nie obejdzie się bez tradycyjnej wojskowej grochówki.

W trakcie pikniku prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, której organizatorem będzie Ordynariat Polowy WP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc poszkodowanym rodzinom syryjskim.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail