Bydgoszcz
17C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 17
25C
Czw
27C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
15C
Pon
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWitamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL
Piknik
12.01.2017 | 15:24

Witamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL

"To dobry sygnał dla społeczeństwa, że dzięki wojskom amerykańskim - wzmocnienie wschodnich granic Sojuszu staje się realne."

Na zdjęciu: Briefing prasowy na temat pikniku „Bezpieczna Polska"

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę 14 stycznia 2017 r. w szesnastu miastach w kraju odbędą się pikniki plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”, które będą organizowane w ramach uczczenia przerzutu do Polski sił sojuszniczych. Jednym z tych miast będzie Bydgoszcz.

O szczegółach imprezy poinformowali dziś media: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, p.o. szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy ppłk. Marek Magowski oraz ppłk. Grzegorz Gorczyca z NATO Force Integration Unit.

Piknik, na którym obecność zapowiedzieli  dowódca NATO Force Integration Unit wraz z oficerem łącznikowym armii amerykańskiej,  zorganizowany w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie okazją do zaprezentowania mieszkańcom Bydgoszczy i regionu najnowocześniejszego sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Różnego rodzaju służby mundurowe pokażą to, co mają najlepszego. Nie obejdzie się bez tradycyjnej wojskowej grochówki.

W trakcie pikniku prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, której organizatorem będzie Ordynariat Polowy WP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc poszkodowanym rodzinom syryjskim.

Powiązane treści