Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 1 • L 1
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWITD skontrolowało tiry na budowie drogi S5
kontrola_tir_WITD_S5_Bydgoszcz 1
28.11.2017 | 10:01

WITD skontrolowało tiry na budowie drogi S5

To kolejna kontrola przeprowadzona przez inspektorów WITD.

Na zdjęciu: Pojazdy były przeładowane - ich waga wynosiła 41 ton.

Fot. WITD Bydgoszcz

Inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówki pracujące na budowie drogi ekspresowej S5.

WITD wsłuchała się w głosy mieszkańców Szubina i okolic, którzy informowali o wywrotkach przewożących duże ilości piasku i które niszczyły lokalne drogi. W Zamościu i Rynarzewie skontrolowano trzy czteroosiowe ciężarówki. Pojazdy następnie zostały skierowane na ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy, gdzie dokonano ich ważenia. Wynik wykazał, że zamiast przepisowych 32 ton, ładowność tych pojazdów wynosiła 41 ton.

To druga w ciągu miesiąca taka kontrola. W ubiegłym miesiącu inspektorzy WITD również skontrolowali pojazdy, które wówczas jeździły przeładowane. Sześć wówczas skontrolowanych ciężarówek zostało dokładnie zważonych i wyniki były zatrważające. Tiry wówczas miały wagę od 37 do 51 ton, podczas gdy ich maksymalna ładowność wynosi 32 tony!

W wyniku tych kontroli Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowania administracyjne wobec przewoźników drogowych i załadowców, a kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za nieprzestrzeganie przepisów o przewozie ładunków sypkich.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail