Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-0C
Wt
-1C
Sr
-6C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWkręć się w miganie z Galerią Pomorską
galeria pomorska - mat pras
22.09.2017 | 19:10

Wkręć się w miganie z Galerią Pomorską

24 września jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Głuchych.

Na zdjęciu: Galeria Pomorska zachęca do nauki języka migowego.

Fot. mat. prasowe

24 września jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Głuchych. Według danych szacunkowych na świecie problemy ze słuchem ma 500 mln osób, z czego w Polsce jest ich ok. 900 tysięcy. Język migowy jest pierwszym,  naturalnym sposobem porozumiewania się głuchych, co sprawia, że stanowią oni bardzo hermetyczną mniejszość językową.

Polski Związek Głuchych każdego roku w tym czasie organizuje kampanie społeczne i inne wydarzenia mające na celu zwracanie uwagi na problemy i kulturę głuchych. W tym roku działa pod hasłem „Wkręć się w miganie”, aby zachęcić do nauki polskiego języka migowego co będzie kolejnym krokiem do przełamania bariery komunikacyjnej pomiędzy osobami głuchymi i słyszącymi.

W tym roku do kampanii przyłącza się również Galeria Pomorska. 24 września dzięki wyświetlanym materiałom filmowym m.in. na profilu Facebook Galerii Pomorskiej oraz na stronie internetowej będzie można nauczyć się wybranych znaków języka migowego, które pokazywać będzie Mister Deaf International  2017 – Mateusz Borowski – twarz tegorocznej kampanii. Migać będą również znane osoby.

Wszystkie umieszczone filmy zostaną otagowane: #wkrecsiewmiganie. Zachęcamy do odwiedzania w niedzielę profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/Galeria.Pomorska/) oraz strony www (http://www.galeriapomorska.pl/).

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail