Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportWładysław Kozakiewicz rozrusza seniorów w Białych Błotach
Kozakiewicz1 (Copy)
11.07.2016 | 10:50

Władysław Kozakiewicz rozrusza seniorów w Białych Błotach

Mieszkańcy Białych Błót poznają projekt, będący częścią wieloletniego przedsięwzięcia, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej wśród grupy wiekowej 60+.

Na zdjęciu: Władysław Kozakiewicz da dobry przykład...

Fot. materiały organizatora

Ogólnopolski Program Aktywności Seniorów „Bądź w olimpijskiej formie” zawita do Białych Błót, a wraz z nim jego ambasador i „twarz”, wybitny polski sportowiec, mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz. 27 lipca od godziny 16.00  w Auli Publicznego Gimnazjum w Białych Błotach będzie na swoim przykładzie przekonywał, że wiek nie jest przeszkodą w utrzymaniu dobrej kondycji i sprawności fizycznej.

Projekt skierowany jest do wszystkich starszych osób, które zainteresowane są utrzymaniem dobrej kondycji fizycznej, po jej obniżeniu spowodowanym wiekiem lub chorobą. Bezpośrednia prezentacja ćwiczeń pod okiem Władysława Kozakiewicza, z udziałem seniorów, a nie wysportowanych statystów, pozwoli w wielu przypadkach na przełamanie zahamowań i oporów uczestników.

Białobłockie „Spotkanie Aktywnego Seniora” obfitować będzie w gry i konkurencje turniejowe pod opieką instruktorów, będące wspaniałą zabawą poprzez aktywność ruchową oraz w bogaty program kulturalny. Przez cały czas trwania imprezy na seniorów czekać będą stanowiska warsztatowo-edukacyjne, umożliwiające zdobycie wiedzy na tematy związane ze sportem i zdrowym trybem życia. Na pytanie seniorów odpowiadać będą m.in. trenerzy, dietetycy i lekarze, nie od dziś  przekonujący, że codzienne, proste ćwiczenia są najlepszą receptą na sprawność, zdrowie i dobre samopoczucie.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail