Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 4 • L 4
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIAWłaściciel gospodarstwa rolnego znęcał się nad swoimi pracownikami. Żona mu w tym pomagała [WIDEO]
19.09.2016 | 22:01

Właściciel gospodarstwa rolnego znęcał się nad swoimi pracownikami. Żona mu w tym pomagała [WIDEO]

Małżeństwo już usłyszało zarzuty.

Policjanci zatrzymali małżeństwo, które m.in. biciem i groźbami zmuszało dwóch nielegalnie zatrudnionych mężczyzn do ciężkiej pracy. Prawda wyszła na jaw po tym, jak jeden z pracowników próbował popełnić samobójstwo. 

W ubiegły czwartek (15 września) żnińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o próbie targnięcia się na życie 45-latka przebywającego na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Łabiszyn.  Mężczyzna trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Policjanci podjęli działania mające na celu wyjaśnienie tej desperackiej decyzji mężczyzny. W wyjaśnienie sprawy włączyli się również kryminalni z KWP w Bydgoszczy. Ustalono, że 45-latek próbował popełnić samobójstwo za sprawą nieludzkiego traktowania przez właścicieli gospodarstwa, jakiemu był poddawany on oraz jeszcze jeden z pracowników w wieku 44 lat. Mężczyźni byli bici, poniżani i przypalania papierosami. Takie działanie gospodarza i jego żony trwało prawie rok i miało zmuszać pracowników do ciągłe pracy. Małżeństwo wykorzystywało również trudną sytuacje życiową mężczyzn, którzy nie posiadali stałego miejsca zamieszkania. Ustalono również, że byli oni zatrudnieni nielegalnie.

Policjanci przy przy wsparciu funkcjonariuszy sekcji antyterrorystycznej i kryminalnych ze Żnina weszli na teren gospodarstwa, gdzie zatrzymali ich właścicieli. 62-letni właściciel i jego 59-letnia żona usłyszeli zarzuty za nieludzkie traktowanie nielegalnie zatrudnionych mężczyzn na terenie swojego gospodarstwa rolnego. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące właściciela gospodarstwa. Obecnie w sprawie prowadzone jest śledztwo, które wykaże, czy łabiszynianie w podobny sposób nie traktowali jeszcze innych osób.

Powiązane treści