Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWoda Żywiec Zdrój z podejrzanych partii trafiła do hurtowni w regionie
butelka_woda_gazowana
24.09.2016 | 09:31

Woda Żywiec Zdrój z podejrzanych partii trafiła do hurtowni w regionie

Na zdjęciu: Butelka wody mineralnej.

Fot. FreeImages

Firma Żywiec Zdrój wycofuje z obrotu 350 tysięcy butelek wody gazowanej swojej produkcji z dwóch partii, w których podejrzewa się skażenie chlorem lub jego pochodną. W Kujawsko-Pomorskiem sprawa dotyczy dwóch tysięcy napojów, które trafiły do hurtowni w Toruniu, a następnie do sklepów w regionie.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga! Woda Żywiec Zdrój może nie nadawać się do picia

Akcja jest pochodną zdarzenia, które miało miejsce w połowie tygodnia w Bolesławcu w województwie dolnośląskim. 31-letni mężczyzna doznał poparzenia przełyku w następstwie spożycia mocno gazowanej wody produkcji firmy z Mirosławca. Służby sanitarne podjęły w zakładzie czynności kontrolne, zapadła także decyzja o wycofaniu ze sprzedaży obu kwestionowanych partii.

Jak poinformował portal Pomorska.pl, sanepid w regionie zlokalizował hurtownię w Toruniu, do której trafiły dwa tysiące butelek z podejrzanych serii. Zostały one już przekazane do dalszej dystrybucji. Trwa akcja wycofywania ich z punktów handlowych.

Jednocześnie, kontrola zachodniopomorskiego sanepidu nie wykazała jak dotąd żadnych uchybień w zakresie działań firmy Żywiec Zdrój. Czwartkowe analizy dotyczyły między innymi zabiegów mycia, dezynfekcji linii produkcyjnej czy stosowanych przy nich preparatów. Zdaniem producenta, niebezpieczna substancja znalazła się tylko w jednej butelce wody.

Powiązane treści