Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 7 • L 7
5C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWojewoda wraz ze służbami podsumował działania po nawałnicy. „Nasze województwo ucierpiało najbardziej”
janusz halak, mikołaj bogdanowicz - st
04.09.2017 | 13:33

Wojewoda wraz ze służbami podsumował działania po nawałnicy. „Nasze województwo ucierpiało najbardziej”

Od nawałnicy minęły trzy tygodnie.

Na zdjęciu: Wojewoda wraz ze służbami podsumował działania.

Fot. ST

Wojewoda wraz z przedstawicielami wszystkich służ zaangażowanych w prace po nawałnicach podsumował dotychczasowe działania. Od dramatycznych wydarzeń minęły trzy tygodnie.

W Kujawsko-Pomorskiem najbardziej poszkodowane były powiaty tucholski, sępoleński i  nakielski oraz nieco mniej  bydgoski i żniński. – Nasze województwo ucierpiało najbardziej w kraju – potwierdza wojewoda Bogdanowicz, który wyliczył, że uszkodzonych zostało 9 tysięcy budynków.

Obecnie trwa jeszcze szacowanie strat, po którym możliwa będzie wypłata odszkodowań od samorządów. Wojewoda zapewnia także, że urząd będzie służył mieszkańcom pomocą prawną, gdy taka będzie potrzebna np. w sprawach ubezpieczeń. – Dostajemy sygnały, że niektóre działania ubezpieczycieli nie są prawidłowe, więc będzie to kontrolować – mówił Bogdanowicz. Mówi się m.in. o próbach zaniżenia wycen.

Straż pożarna i policja zakończyły już formalnie działania ratownicze prowadzone w związku z usuwaniem szkód.W akcjach po nawałnicach wzięło udział niemal 7 tysięcy zastępów straży pożarnej i ponad 1000 policjantów. Niewielkie obrażenie poniosło dziesięciu strażaków. – Teraz apelujemy jeszcze o przestrzeganie zakazów wchodzenia do lasów – mówił nadbryg. Janusz Halak, wojewódzki komendant PSP. Działania zakończyło już także wojsko, jednak niewykluczone, że w razie potrzeby zostanie jeszcze wezwane do pomocy. Wszystkie służby pozytywnie oceniały przebieg prac i wzajemnie dziękowały sobie za pomoc.

Powiązane treści