Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 13 • L 13
16C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny wśród najlepszych w Polsce
Szpital Zakaźny_1200x800
31.01.2016 | 09:09

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny wśród najlepszych w Polsce

Na zdjęciu: Szpital Obserwacyjno-Zakaźny

Fot. archiwum

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy znalazł się na prestiżowej liście ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital”, przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dla dziennika „Rzeczpospolita„.

Kryteriami branymi pod uwagę w ocenie jednostki były: zarządzanie, opieka medyczna i jej jakość oraz posiadane certyfikaty i analiza zdarzeń i skarg .

Uzyskana przez  szpital liczba punktów pozwoliła na zakwalifikowanie się do grona 10 najlepszych szpitali niezabiegowych w Polsce.  Szpital zajął ostatecznie pierwsze miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju. Możemy być dumni, że nasz bydgoski szpital znalazł się na tej prestiżowej liście w publikacji dziennika „Rzeczpospolita” w specjalnym dodatku do wydania z dnia 28 stycznia 2016 .

Ranking Bezpieczny Szpital organizowany jest po raz 12, według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą” i  wchodzą do niego  najlepsze szpitale w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w podsumowaniu ocen infrastruktury szpitala, stanu budynków, funkcjonowania ekonomicznego  oraz sposobu sprawowania opieki.

Powiązane treści