Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -1 • L -1
-1C
Sob
0C
Nd
0C
Pon
-1C
Wt
2C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny wśród najlepszych w Polsce
Szpital Zakaźny_1200x800
31.01.2016 | 09:09

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny wśród najlepszych w Polsce

Pierwsze miejsce w województwie i dziewiąte w kraju w kategorii szpitale niezabiegowe, to powód do dumy.

Na zdjęciu: Szpital Obserwacyjno-Zakaźny

Fot. archiwum

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy znalazł się na prestiżowej liście ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital”, przeprowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dla dziennika „Rzeczpospolita„.

Kryteriami branymi pod uwagę w ocenie jednostki były: zarządzanie, opieka medyczna i jej jakość oraz posiadane certyfikaty i analiza zdarzeń i skarg .

Uzyskana przez  szpital liczba punktów pozwoliła na zakwalifikowanie się do grona 10 najlepszych szpitali niezabiegowych w Polsce.  Szpital zajął ostatecznie pierwsze miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju. Możemy być dumni, że nasz bydgoski szpital znalazł się na tej prestiżowej liście w publikacji dziennika „Rzeczpospolita” w specjalnym dodatku do wydania z dnia 28 stycznia 2016 .

Ranking Bezpieczny Szpital organizowany jest po raz 12, według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą” i  wchodzą do niego  najlepsze szpitale w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w podsumowaniu ocen infrastruktury szpitala, stanu budynków, funkcjonowania ekonomicznego  oraz sposobu sprawowania opieki.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail