Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWójt Białych Błot Maciej K. w areszcie! Sąd przychylił się do wniosku prokuratora
maciej_k_wojt_biale_blota_ED
28.09.2017 | 13:19

Wójt Białych Błot Maciej K. w areszcie! Sąd przychylił się do wniosku prokuratora

Decyzja o aresztowaniu mężczyzny zapadła w czwartkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Wójt spędzi w areszcie najbliższe dwa miesiące.

Fot. ED

W czwartkowe przedpołudnie odbyło się posiedzenie sądu w trakcie, którego zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu Macieja K. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe dwa miesiące.

Aresztowanie wójta Białych Błot ma związek z postawionym mu dwa dni temu zarzutem przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przypomnijmy, że oskarżony został zatrzymany we wtorek przez policję i doprowadzony do prokuratury. [CZYTAJ WIĘCEJ] 

Jak udało nam się dowiedzieć, zatrzymanie nie ma związku z przetargami. Jednak prokuratura nie chce podawać dokładnych powodów. – Na tym etapie nie informujemy o treści zarzutów. Trwa postępowanie przygotowawcze – informuje prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Wiadomo jednak, że w zarzucie widnieje łączna kwota 25 tysięcy złotych. – W tej sprawie nie chodzi o korupcję w rozumieniu przepisu korupcyjnego, tylko o nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – podkreśla prok. Adamska-Okońska. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Niewykluczone, że Maciej K. usłyszy kolejne zarzuty. Wiele zależy od zeznań świadków.


Powiązane treści