Bydgoszcz
22C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 22 • L 22
26C
Pon
26C
Wt
27C
Sr
30C
Czw
29C
Pt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWójt Białych Błot na dłużej w areszcie. Będą przesłuchania urzędników
maciej_k_wojt_biale_blota_ED
18.12.2017 | 15:03

Wójt Białych Błot na dłużej w areszcie. Będą przesłuchania urzędników

To drugie przedłużenie aresztu wójta.

Na zdjęciu: Maciej K. został zatrzymany we wrześniu.

Fot. archiwum

Wójt Białych Błot Maciej K. spędzi w areszcie kolejne dwa miesiące. W poniedziałek sąd zdecydował przychylić się do wniosku prokuratury.

Maciej K. został zatrzymany we wrześniu, kiedy usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Areszt został już raz przedłużony i miał potrwać do 25 grudnia. W poniedziałek sąd na wniosek prokuratury zdecydował, że wójt spędzi za kratkami kolejne dwa miesiące. – Na ten czas zaplanowano przesłuchania następnych świadków, między innymi osób zatrudnionych w urzędzie gminy, więc istniała obawa, że wójt będąc na wolności mógłby próbować wpływać na zeznania tych osób – tłumaczy Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w październiku zatrzymano także sekretarz gminy Agnieszkę P., która jest posądzana o nadużycie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez wójta prokurator zdecydował, że odpowiednim środkiem zapobiegawczym będzie poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych oraz dozór policji.

Powiązane treści