Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 7 • L 7
5C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWójt Białych Błot złożył wyjaśnienia. Prokurator oskarża go o korupcję
maciej_k_wojt_gmina_biale_blota_ED
27.09.2017 | 10:21

Wójt Białych Błot złożył wyjaśnienia. Prokurator oskarża go o korupcję

Maciej K. już został zatrzymany przez policjantów we wtorek.

Na zdjęciu: Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Fot. ED / archiwum

Oskarżony o korupcję wójt Białych Błot Maciej K. złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Mężczyzna uważa, że nie przekroczył swoich uprawnień. 

Przypomnijmy, że do zatrzymania wójta doszło we wtorek i miało związek z działaniami śledczych, którzy od kilku miesięcy badają wątki nieprawidłowości przy rozstrzyganiu przetargów w gminie. Maciej K. został przez policję doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut  artykułu 231 paragraf 2 Kodeksu karnego – dotyczy on przestępstwa funkcjonariusza publicznego, który „działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej”.

Oskarżony jeszcze wczoraj złożył wyjaśnienia. – Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Trwają czynności mające na celu między innymi zweryfikowanie treści tych wyjaśnień – informuje prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Liczba zarzutów postawionych Maciejowi K. nie zwiększyła się, lecz niewykluczone, że do zmiany dojdzie w dalszym trakcie prowadzonego śledztwa.

W środowe południe prokurator ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego środka zapobiegawczego wobec wójta. Poinformujemy o niej wkrótce.

Powiązane treści