Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 8
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWOŚP: Kulinarne granie
Kulinarne granie dla WOŚP
10.01.2016 | 19:48

WOŚP: Kulinarne granie

Mocnego, kulinarnego wsparcia tym razem nie ma. Ale ci kucharze, którzy pojawili się na Starym Rynku, robili co mogli, by głodni odchodzili najedzeni i mieli przyklejone orkiestrowe serduszka.

Na zdjęciu: Przez żołądek do...serca z napisem WOŚP...

Fot. Stanisław Gazda

Kulinarnych akcentów WOŚP na Starym Rynku w Bydgoszczy, w tym roku jest wyjątkowo mało. A to dlatego, że bydgoscy kucharze ze Stowarzyszenia Kucharzy Pomorza i Kujaw, są w samym sercu akcji – gotują i licytują swoje dania w Sztabie Jurka Owsiaka.

Obecność kucharzy jest więc symboliczna, bo reprezentowana jedynie przez grupę, która tworzą: Herbarium Hotel& SPA, „Kuchnia Agaty” i Kondrat – Wina Wybrane.

Poza mocnym hasłem: „W grupie tkwi siła” mamy do zaoferowania bigos i żurek staropolski oraz na deser mus czekoladowy, wszystko za symboliczne 5 zł do puszki – informuje Krzysztof Szczepaniak z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy, który wspólnie z bydgoską blogerką kulinarną Agatą Jędraszczak zadbał o przygotowanie menu. – W naszym namiocie będzie też licytacja nowej książki Marka Kondrata pt. „Winne strony” oraz książki Agaty Jędraszczak „Dieta Agaty”. Dochód oczywiście zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kilka kroków dalej, przy namiocie Stowarzyszenia „Piecza” stoi kuchnia polowa. Niestety prędko się opróżniła i wystygła, gdyż przygotowany dla WOŚP przez wolontariuszy „Pieczy” czerwony barszczyk cieszył się ogromnym powodzeniem. Na ciepło pozostały tylko popcorn oraz kawa i herbata.

Przed wejściem do restauracji „Twardowski” z gorącą kawą i herbatą rozstawił się sam szef lokalu Bartłomiej Kuehn. Opłata jest taka, jaką jest hojność bydgoszczan.

Wierzę w nią mocno, tak jak wierzę w ogromny sens, ważność i potrzebę organizowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doświadczyłem tego osobiście i mam swoisty dług do spłacenia wobec Orkiestry. Na własne oczy widziałem, jak wiele jest sprzętu oklejonego czerwonymi serduszkami WOŚP na oddziale dziecięcym. Z któregoś z nich skorzystał kiedyś mój synek i dlatego żyje…

Powiązane treści