Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWraca sprawa pobicia braci z Fordonu. Jest akt oskarżenia przeciwko lekarzowi
Sąd Okręgowy Bydgoszcz_SF
06.04.2018 | 13:35

Wraca sprawa pobicia braci z Fordonu. Jest akt oskarżenia przeciwko lekarzowi

Akt oskarżenia skierowała nakielska prokuratura rejonowa.

Na zdjęciu: Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiądzie lekarz ze szpitala MSWiA.

Fot. Szymon Fiałkowski

Śledczy z prokuratury w Nakle skierowali do bydgoskiego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Markowi Ł. – lekarzowi z bydgoskiego szpitala MSWiA.

Lekarz miał poświadczyć nieprawdę w dokumentacji medycznej dwójki braci z Fordonu. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o wystawienie zaświadczenia, że nie ma przeciwwskazań do tego, by zostali oni umieszczeni w policyjnej izbie zatrzymań.

– Mężczyzna działał z góry powziętym zamiarem. Poświadczył nieprawdę, wpisując w dokumentach medycznych przeprowadzenie badania z oboma braćmi, a w rzeczywistości przeprowadził wywiad z jednym z nich – Jeremim P., zaś Grzegorza P. w ogóle nie widział na oczy – mówi Piotr Glanc z nakielskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie feralnej interwencji policji, wskutek której dwaj bracia z Fordonu zostali dotkliwie pobici.

Jak tłumaczy prokurator Glanc, zebrane w toku czynności materiały okazały się wystarczające do skompletowania aktu oskarżenia, który do bydgoskiego sądu wysłano jeszcze przed świętami. Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy mężczyzna w toku prowadzonego postępowania przyznał się do winy. – Mogę jedynie powiedzieć, że ustosunkował się do czynu – przekazał prok. Glanc. Markowi Ł. grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści