Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWraca temat Uniwersytetu Medycznego. Prezydent chce rozmawiać z rektorami
Collegium Medicum, Jagiellońska - LG (4)
05.07.2017 | 10:53

Wraca temat Uniwersytetu Medycznego. Prezydent chce rozmawiać z rektorami

Na zdjęciu: Wraca tematu powstania Uniwersytetu Medycznego.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W lipcu sejmowe komisje zajmą się sprawą powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Związane z tym rozmowy z rektorami bydgoskich uczelni zapowiedział prezydent Rafał Bruski.

Temat wciąż jest otwarty i musimy pamiętać, że poparło go 160 tysięcy osób. Minister Gowin mówił, że jego spojrzenie może zmienić się wraz z utworzeniem dużej bydgoskiej uczelni. Dlatego chciałbym porozmawiać z rektorami – zapowiedział prezydent Rafał Bruski po poniedziałkowym spotkaniu z parlamentarzystami i radnymi województwa.

Bruski zaprosił kierownictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego do ratusza na przyszły tydzień. Na spotkaniu mieliby też stawić się zainteresowani tematem parlamentarzyści i radni. – Myślę, że jest to dobry moment na takie spotkanie, żeby na komisji sejmowej móc użyć nowych argumentów – mówił prezydent.

Wiadomo już, że w Collegium Medicum nie powstanie wydział stomatologiczny, który miał zostać utworzony w przekazanym przez miasto w formie darowizny na rzecz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika budynku przy ul. Dworcowej. Teraz przedstawiciele uczelni zadeklarowali chęć oddania obiektu, gdyż planów utworzenia kierunku lekarsko-dentystycznego nie poparło Ministerstwo Zdrowia.

Powiązane treści