Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -2 • L -2
-4C
Wt
-3C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWrzesień na bydgoskim lotnisku. Wynik – niemal identyczny jak rok temu
Port Lotniczy Bydgoszcz
04.10.2016 | 15:51

Wrzesień na bydgoskim lotnisku. Wynik – niemal identyczny jak rok temu

Przedstawiciele Portu Lotniczego Bydgoszcz przekazali rezultaty zainteresowania lotami z minionego miesiąca.

Na zdjęciu: Widok na terminal bydgoskiego lotniska.

Fot. Sebastian Torzewski

Nieco ponad 33 tysiące pasażerów skorzystało we wrześniu z usług bydgoskiego lotniska. To niemal taki sam wynik jak w analogicznym okresie ubiegłego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trudna zima bydgoskiego lotniska. Znikają trzy połączenia

Jak wynika z komunikatu przygotowanego przez przedstawicieli portu, miniony miesiąc zakończył on z wynikiem 33 129 obsłużonych podróżnych. – To o zaledwie 38 osób mniej niż rok temu – wyjaśnia Artur Niedźwiecki z biura prasowego spółki Port Lotniczy Bydgoszcz. Rezultat ten udało się uzyskać w efekcie przeprowadzenia 677 operacji lotniczych (stu więcej niż przed rokiem).

Pod względem zainteresowania lotami we wrześniu najlepsze dla lotniska były lata 2012-2013. Należy jednak dodać, że również wtedy wyniki znacząco nie odbiegały od tych uzyskanych w minionych tygodniach. Cztery lata temu przez port przewinęło się niemal 35 tysięcy osób, przed trzema laty – kilkaset osób mniej. – Wynik jest wyrównany pomimo uboższej oferty wylotów czarterowych. Jest to efekt dużego zainteresowania lotami do Frankfurtu, w tym na dodatkowej, piątej rotacji, oraz sezonowymi lotami do Rzymu – komentuje Niedźwiecki.

We wrześniu port przekroczył barierę ćwierć miliona odprawionych pasażerów – obecnie licznik podróżnych wynosi ponad 266 tysięcy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail