Bydgoszcz
-4C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWspomóż leczenie 4-letniej Madzi
13479515_1101845566555087_1996183415_n
20.06.2016 | 21:49

Wspomóż leczenie 4-letniej Madzi

W trakcie trwania Otwieracza w Myślęcinku odbędzie się również impreza charytatywna.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

26 czerwca podczas imprezy Otwieracz/Powitanie lata 2016 będzie można wesprzeć leczenie 4-letniej Madzi, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną. 

W trakcie trwania wydarzenia rozpoczynającego wakacje, odbędzie się 3 edycja koncertu charytatywnego „Pomoc dla Magdaleny Bonna”. Akcja dobroczynna (za zgodą organizatorów Otwieracza) również będzie miała miejsce w Myślęcinku. Podczas niej zbierane będą pieniądze na leczenie dziewczynki z zespołem Sturge’a-Webera.

Jest to nerwowo-skórne schorzenie charakteryzujące się m.in. rozległymi zmianami naczyniowymi zlokalizowanymi na twarzy oraz wewnątrz główki dziecka. Skutkiem choroby są poważne problemy neurologiczne objawiające się częstymi napadami padaczki oraz spowolnionym rozwojem psychoruchowym. Leczenie dziecka możliwe jest jedynie za granicą, gdyż w Polsce nie ma wyspecjalizowanych placówek, które mogłyby podjąć się walki z  tą nieczęsto spotykaną chorobą. Dziecko potrzebuje specjalistycznej terapii lekowej, konsultacji i zabiegów lekarskich oraz ciągłej rehabilitacji. Oczywiście wszystko to nie jest możliwe bez posiadania znacznych środków finansowych.

W trakcie koncertu charytatywnego będzie można wesprzeć leczenie Madzi poprzez zakup losu na loterię. Losy sprzedawane będą po 2 zł i 5 zł. Do wygrania będą przeróżne rzeczy t.j. m.in. robótki ręczne, książki, kubki, smycze, wejściówki do różnych miejsc. Rzeczy te pochodzą od ludzi dobrego serca, którzy chcieli w ten sposób pomóc. Wciąż trwa zbiórka przedmiotów, które będą wystawione na loterii. Osoby pragnące przekazać swoje rzeczy powinny skontaktować się z organizatorami koncertu: członkami Komitetu Społecznego „Pomoc dla Magdaleny Bonna”.

Powiązane treści