Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 6 • L 6
6C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWszystko jasne. Artego wie, z kim zagra w grupie Pucharu Europy FIBA
Artego Bydgoszcz
05.07.2018 | 12:42

Wszystko jasne. Artego wie, z kim zagra w grupie Pucharu Europy FIBA

Losowanie grup odbyło się w Monachium.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki trafiły do grupy A Pucharu Europy FIBA.

Fot. Stanisław Gazda

W Monachium odbyło się losowanie grup koszykarskiego Pucharu Europy FIBA. Artego Bydgoszcz trafiło do grupy A.

Podopieczne Tomasza Herkta zagrają w grupie ze Sparta&kiem Vidnoje Moskwa, szwedzkim Sodertalje oraz Investinthewest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

W grupie B wystąpią MBA Moskwa (Rosja), Energa Toruń, Galatasaray Stambuł (Turcja) oraz lepszy z kwalifikacji w parze Spartak Nogińsk (Rosja) – Niki Lefkiadas (Grecja). Skład grupy C to przegrany z meczu o Euroligę Wisła Can-Pack Kraków – Olymiakos Pireus, Besiktas Stambuł (Turcja), Tsmoki Mińsk (Białoruś) i Inventa Kursk (Rosja). Do grupy D trafiły Mersin Belediyesi (Turcja), Enisey Krasnojarsk Region (Rosja), ACS Sepsi SIC (Rumunia) i zespół z kwalifikacji (Nadieżda Orenburg – Cukurova). Grupa E to A3 Basket Umea (Szwecja), Botas (Turcja), BC Beroe (Bułgaria) i zwycięzca barażu Basket Gdynia – Orman Genclik.

W grupie F rywalizować będą Spar CityLift Girona (Hiszpania), Uni Gyor (Węgry), Clube Uniao Sportiva (Portugalia) i zespół z kwalifikacji (Basket Namur – Gernika Bizkaia). Do grupy G trafiły słabsza drużyna z kwalifikacji Euroligi (ESBVA-LM – Atomeromu-TARR KSC), DVTK Miszkolc (Węgry), KP Brno (Czechy), drużyna z kwalifikacji (Nantes Reze – VOO Liege Panthers), grupę H utworzyły słabsza drużyna z kwalifikacji Euroligi (Umana Reyer – TTT), Basketball Nymburk (Czechy), MBK Ruzomberok (Słowacja), Cinkarna Celje (Słowenia). W grupie I wystąpią dwie francuskie drużyny BLMA i Lyon ASVEL oraz VBW Cekk Cegled (Węgry) i Rutronik Stars Keltern (Niemcy), a grupa J składać się będzie z kolejnych dwóch ekip francuskich: Basket Landes oraz Tarbes Gespe Bigorre, a także BCF Elfic Fribourg (Szwajcaria) i BBC Sint Katelijne Waver (Belgia).

Pierwszą kolejkę spotkań wyznaczono na drugi tydzień października.

Powiązane treści