Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSW
H 27 • L 27
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWybierz nazwę dla pociągu dojeżdżającego do Bydgoszczy. Trwa internetowe głosowanie
Dworzec Bydgoszcz Główna
12.09.2016 | 14:18

Wybierz nazwę dla pociągu dojeżdżającego do Bydgoszczy. Trwa internetowe głosowanie

Plebiscyt zakończy się 25 września.

Na zdjęciu: Mieszkańcy mogą wybrać, jak zostanie nazwany pociąg, który pojawi się w tym miejscu.

Fot. ED / archiwum

PKP Intercity rozpoczęło dzisiaj drugą edycję akcji umożliwiającej podróżnym wybór nazw dla pociągów przejeżdżających na konkretnych trasach. Wśród 10 wytypowanych pojazdów znajduje się jeden kursujący do Bydgoszczy.

Pociąg TLK kursujący na trasie Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz – Konin, od nowego rozkładu jazdy 2016/17, ma nosić jedną z trzech zaproponowanych nazw. Są to: Kutrzeba, Bortnowski i Bołtuć. Nazwisko którego generała zostanie wybrane? To właśnie o tym zadecydują internauci. Do 25 września na facebookowym profilu PKP Intercity trwa głosowanie.

Partnerami tegorocznej akcji są Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. To oni zaproponowali nazwy związane z polską kulturą i historią. Ma to umożliwić pasażerom poznanie biografii ważnych postaci historycznych czy ciekawych dzieł sztuki. – Historia i pamięć o przeszłości są niezmiernie ważne, ponieważ budują wspólnotę, kształtują też nasz kod kulturowy. Nazwanie pociągów imionami bohaterów naszej Wolności to jedna z form edukacji historycznej, adresowanej głównie do młodego pokolenia. Podróż pociągiem może stać się bowiem okazją do refleksji nad przeszłością, aby wzorem bohaterów lat minionych budować teraźniejszość i myśleć o przyszłości – zachęca do udziału w plebiscycie p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk.

Powiązane treści