Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -2 • L -2
2C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWybory 2015: Ile mandatów dla PiS, a ile dla PO? Kto wygrał Kujawsko-Pomorskiem?
wyniki_wyborow
25.10.2015 | 23:00

Wybory 2015: Ile mandatów dla PiS, a ile dla PO? Kto wygrał Kujawsko-Pomorskiem?

Gdyby potwierdziły się wyniki badań exit polls, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 242 mandaty w przyszłym sejmie.

Na zdjęciu: Według danych IPSOS zebranych podczas badania exit polls, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na bezwzględną większość w sejmie.

Fot. Eryk Dominiczak

242 mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 133 dla największej partii opozycyjnej w przyszłym sejmie – Platformy Obywatelskiej – takie jest przełożenie wyników badania exit polls przeprowadzonych przez IPSOS na zlecenie Telewizji Polskiej, Polsatu oraz TVN na mandaty w parlamencie.

Oprócz wspomnianych dwóch ugrupowań, w sejmie miałyby znaleźć się jeszcze tylko trzy podmioty: Kukiz’15 z 44 mandatami, Nowoczesna z dwukrotnie mniejszą reprezentacją oraz PSL z osiemnastoma parlamentarzystami. W sejmie nie znalazłaby się z kolei: Zjednoczona Lewica, a także KORWiN i Partia Razem. Mniejszości niemieckiej przypadnie w nowym rozdaniu jeden mandat.

TVP Bydgoszcz podała także szacunkowe wyniki wyborów w regionie kujawsko-pomorskim. Zwycięstwo przypadło PiS – 32,6%, na drugim miejscu uplasowała się PO z 27,6 proc. poparciem. Na podium znalazł się także ruch Pawła Kukiza – 9,4%. 9-procentowym poparciem wyborcy obdarzyli Zjednoczoną Lewicę, PSL – 7,2%, a Nowoczesną – 6,2%. Wyniki poniżej 5 procent uzyskały: KORWiN – 4,2% oraz Partia Razem – 3,5%.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail