Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWybuch w budynku wielorodzinnym. Trwa ewakuacja mieszkańców [AKTUALIZACJA]
straz_nowe-1200x801
07.05.2017 | 10:58

Wybuch w budynku wielorodzinnym. Trwa ewakuacja mieszkańców [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Na miejscu pracują m.in. strażacy.

Fot. archiwum

W niedzielę po godzinie 10:00 strażacy dostali zgłoszenie o dużym huku w jednym z obiektów w miejscowości Sikorz w powiecie sępoleńskim. Na miejscu okazało się, że przyczyną hałasu był wybuch butli z gazem. Trwa akcja ratownicza.

Ogień objął całe poddasze budynku. Strażacy zajmują się gaszeniem pożaru oraz ewakuacją mieszkańców obiektu wielorodzinnego. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przynajmniej dwie osoby są ciężko ranne.

Na miejscu są dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwie karetki pogotowia.

AKTUALIZACJA

Straż pożarna ewakuowała 19 osób oraz dwie ciężko poparzone osoby. Na miejscu pojawiły się kolejne zastępy strażaków. Jest ich osiem. Oprócz nich przyjechali również przedstawiciele urzędu miasta, nadzór budowlany oraz komendant powiatowy PSP. Trwa lokalizacja źródła ognia. W budynku znajduje się 8 mieszkań.

Powiązane treści